На правильному шляху

Іванівська об’єднана територіальна громада (ОТГ) Чернігівського району утворена шляхом добровільного об’єднання територіальних громад села Буди Будинської сільської ради, сіл Іванівка, Ягідне, Количівка – Іванівської сільської ради, Скорінець, Золотинка, Красне – Краснянської сільської ради, Ладинка, Друцьке – Ладинської сільської ради, Слобода, Вікторівка, Драчівщина – Слобідської сільської ради. 

Перші вибори депутатів ради відбулися 18 грудня 2016 року. Головою ради обраний Сергій Іванович Гарус.

У селі Янівка (нині Іванівка) народився визнаний в усьому світі відомий український лікар і вчений Данило Самійлович Самойлович. Народився Данило Самойлович 11 (22) грудня 1744 року (рік народження, за різними джерелами, коливається від 1742-го до 1746-го). Фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Данило Самійлович був військовим лікарем діючої армії в російсько-турецькій війні, по завершенню якої 20 років працював головним лікарем Катеринославського намісництва. Данило Самойлович першим у світі встановив, як передається чума, був членом протичумної комісії й завідуючим чумними госпіталями. Перший довів можливість протичумного щеплення.

Одним з важливих питань, які вирішує сьогодні Іванівська ОТГ є увіковічення пам’яті Дмитра Самойловича. На сесії Іванівської сільської ради 14.12.2017 року прийняте рішення «Про підготовку та відзначення 275-річчя з Дня народження Д.С. Самойловича».

Ініціативу сесії по відзначенню 275-річчя від дня народження Данила Самойловича підтримали:

Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації;

Національна академія медичних наук України;

Міністерство охорони здоров’я України;

Національна наукова медична бібліотека України. 

Іванівською ОТГ підготовлені «Пропозиції по увіковіченню пам’яті Дмитра Самойловича до проекту постанови Кабінету Міністрів України»:

  1. Провести Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні питання громадського здоров’я (епідеміологічні аспекти)» присвячену 275-річчю від дня народження Данила Самойловича.
  2. Провести Всеукраїнський конкурс професійної майстерності лікарів епідеміологів.
  3. Видати твори наукової спадщини Данила Самойловича.
  4. Видати біографічний довідник Данила Самойловича.
  5. Заснувати премію (медаль) НАМН України імені Данила Самойловича за вагомий внесок в розвиток епідеміології.
  6. Встановити погруддя Данила Самойловича в селі Іванівка.
  7. Випустити ювілейні монети присвячені 275-й річниці від народження Данила Самойловича.
  8. Випустити поштові марки, конверти та листівки присвячені 275-й річниці від дня народження Данила Самойловича та здійснити їх спецпогашення.
  9. Назвати іменем Данила Самойловича одне з небесних тіл.
  10. Присвоїти ім’я Данила Самойловича:

– Чернігівському базовому медичному коледжу;

– Іванівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

  1. Побудувати сучасну медичну амбулаторію загальної практики сімейної медицини в селі Іванівка з службовим житловим приміщенням для лікарів та обслуговуючого медичного персоналу і присвоїти їй ім’я Данила Самойловича.
  2. Створити в селі Іванівка музей Данила Самойловича.

Звичайно, що деякі питання з цього Переліку мають вирішуватися в Іванівці, районі, області, але вирішення більшості з них – компетенція гілок влади найвищого рівня. І готувати проекти відповідних постанов Кабміну чи Верховної Ради України в першу чергу покликана облдержадміністрація, однак, ініціатива Іванівської ОТГ – це об’ємне «домашнє завдання» не тільки Чернігівському відділенню земляцтва, а й Товариству в цілому.

Пригадую, що в ході підготовки до загальних зборів земляцтва з нагоди його 15-річчя ми з колегами-заступниками голови Ради Товариства Тетяною Літошко та Володимиром Пушкарьовим у супроводі Андрія Курданова відвідали Іванівку та Ладинку. Ще тоді ми переконалися, що ці сільські громади йдуть правильним шляхом, бо шанують свою історію та не забувають про своїх визначних земляків. І мабуть,  гуртування людей навколо цього дозволило швидко створити Іванівську ОТГ.

Олексій ОРЄХОВИЧ

 

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.