На святі великої згуртованої родини

16 листопада у великій залі Київської дитячої школи мистецтв № 5 імені Левка Ревуцького відбулися урочисті заходи з нагоди 20 – річчя від дня створення громадської організації «Земляцтво буковинців в місті Києві «Буковина».

В урочистостях взяли участь відомі в Україні та за її межами буковинські митці, народні та заслужені артисти України, заслужені діячі мистецтв України, лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів, члени громадської організації «Земляцтво буковинців в місті Києві «Буковина», представники інших земляцтв.

Відкрив захід голова земляцтва Валерій Цибух, котрий коротко зупинився на основних здобутках і досягненнях громадської організації за період її існування. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто створював земляцтво, був активним його членом, але не дожив до цієї дати.

Організація була створена шляхетними людьми Буковини – Михайлом Ткачом, Богданом Гурбиком і Миколою Проданчуком.

Головна мета Буковинського земляцтва – захист національно-культурних, економічних і соціальних інтересів Буковини, пропаганда історії, культури, надання допомоги землякам. А також спілкування учасників, які визнають себе буковинцями за походженням чи у душі, об’єднані щирою любов’ю до Буковини, з бажанням зберегти традиції та дух Буковини.

Зі слів чисельних промовців, і не тільки, видно, що Буковинське земляцтво – це велика згуртована родина, що успішно справляється з виконанням головної мети, в тому числі й щодо надання різноманітної допомоги землякам.

Зі святом присутніх вітала перший заступник голови Чернівецької обласної ради Інга Маковецька, а представник Чернівецької облдержадміністрації зачитав вітального листа голови Олександра Фищука. Великій кількості членів земляцтва вони вручили відзнаки облради та облдержадміністрації. Відзнака Богдана Гурбика, що відійшов у вічність 7 жовтня, була вручена його дружині та сину.

Зі святом буковинців привітав народний депутат України Василь Амельченко. У вітальній промові Василь Васильович, зокрема, зазначив, що курує Буковину від своєї парламентської фракції, повідомив про виконання звернень буковинців. При цьому по залі йшли схвальні відгуки. Він також поінформував про цьогорічне започаткування співпраці батьківщини Івана Миколайчука з батьківщиною Олександра Довженка.

Приємно, що член Сосницького відділення Чернігівського земляцтва Василь Амельченко започаткував таку співпрацю та дуже сумно, що все це буде без Богдана Гурбика, котрий також входив до складу відділення.

Не обійшлося й без земляцьких нагород, якими були відзначені члени земляцтва.

Більш ніж двогодинний концерт розпочав і завершив артист (соліст-вокаліст, баритон), педагог, композитор, народний артист України Іван Дерда.

На завершення заходу Валерій Цибух подякував присутнім за привітання і участь у заході.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у В громадських організаціях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.