На Воздвиженському ярмарку в Прилуках

Осінь – чарівна пора року, коли можна відпочити після напруженого трудового літа, подарувати собі хвилини вересневого затишку. Але осінній спокій не для членів Чернігівського земляцтва, коли вони збираються у подорож до малої батьківщини. 

Цього року 23 вересня Прилуки традиційно відзначали День міста.

Сонячного суботнього ранку зібралися земляки – члени Прилуцького відділення столичного Чернігівського земляцтва для поїздки до рідної землі. Атмосфера свята та піднесеного настрою відчувалася ще на виїзді. Адже за сприяння голови відділення Павла Кривоноса делегації було надано комфортабельний автобус. Зручно влаштувавшись земляки вирушили до Прилуччини. В складі делегації були: Алла Поплавська, Марія Саричева, Григорий Іващенко, Олег Шекера, Микола Федоренко, Віктор Тищенко, Віталій Омельченко, Дмитро Волох, Микола Гордієнко, Людмила Ковальчук, Надія Карпова, Віктор Малько, Євген Калін та інші (разом 30 чоловік).

Дорогою зробили традиційну зупинку на кордоні Чернігівської та Київської областей, вклонилися рідній Чернігівщині, котра дала путівку в життя. На чудовій лісовій галявині розгорнули скатертину. Лунали слова за нашу рідну землю, за земляцтво, згадали й тих, кого, на жаль, вже немає з нами. Потім рушили далі – поспішали до урочистого відкриття Воздвиженського ярмарку.

З радістю в душі прямували в Прилуки. Алла Поплавська запропонувала кожному розповісти про себе та про земляцьку родину, в кожного з присутніх взяла інтерв’ю, всі розповіді записали на відео. Користуючись нагодою зібрали гроші для привітання поранених воїнів АТО з Днем захисника України, що буде відзначатися 14 жовтня.

На центральній площі Прилук усіх присутніх вітала міський голова Ольга Михайлівна Попенко. На сцену було запрошено почесних гостей ярмарку: народного депутата України Валерія Дубіля, в. о. голови Прилуцької районної державної адміністрації Дениса Росовського, заступника голови Прилуцької районної ради Наталію Єгорову, секретаря Ніжинської міської ради Валерія Салогуба, заступника голови Прилуцького відділення столичного Чернігівського земляцтва Миколу Гордієнка та Сергія Коровченка – представника ВО «Батьківщина».

Від Чернігівського земляцтва з подякою за запрошення та гостинність до керівництва міста, мешканців і гостей звернувся Микола Гордієнко. Він побажав усім миру та щастя і передав міському голові на добру згадку про плідні стосунки вишитий штандарт.

Урочистому відкриттю ярмарку передувало наше спілкування з Ольгою Попенко. Вона розповіла, що цього разу до Прилук було запрошено делегацію гостей з Польщі – голову міської ради міста Косьцежини Терезу Прейс і начальника відділу розвитку міської ради Олівію Шляровську. Три місяці тому делегація з Прилук уже відвідувала місто-побратим Косьцежину з метою перейняти прогресивний досвід польських сусідів. Їхній зворотній візит було заплановано на святкування другого дня Воздвиженського ярмарку.

Тим часом Воздвиженське ярмаркування з піснями, танцями, українським етнічним вбранням яскраво вирувало вулицями міста. Ми мали можливість поспілкуватися з жінками місцевого народного ансамблю, зробили пам’ятне фото з полтавськими козаками, гостями свята та відвідати близькі кожному місця в Прилуках. Разом пройшли до Стрітенського та Свято-Преображенського соборів, сфотографувались біля пам’ятників Іоасафу Белгородському та Володимиру Мономаху. А потім, знову, повернулися до центральної частини міста, радісного гаміру та народних мелодій Воздвиженського ярмарку, щоб долучитися до одного з головних історичних і культурних дійств минувшини й сьогодення.

Поярмаркувавши та отримавши яскраві враження, наша делегація була запрошена на святковий фуршет до мерії, де міський голова Ольга Попенко подякувала землякам за те, що не забуваємо Прилуччину та подарувала на згадку святковий коровай. Час, відведений на святкування, сплинув швидко, і хоч дуже хотілося побути на святі ще довше, потрібно було вирушати до Києва.

Напередодні, 18 вересня, Прилуки відзначили 74-у річницю з Дня визволення міста від нацистських загарбників. Пам’ятаючи про подвиг людей, котрі власними зусиллями виборювали та наближали день перемоги, ми відвідали Алею героїв біля Вічного вогню, де увічнена пам’ять Героїв Радянського Союзу та повних кавалерів ордена Слави, чиї долі були пов’язані з Прилуками. Серед погрудь трьох повних кавалерів ордена Слави – погруддя Григорія Шекери – батька нашого Олега Григоровича Шекери. Поклавши квіти, ми  хвилиною мовчання віддали пам’ять героїчним землякам.

… З почуттям невеличкого суму, але з теплотою в серці ми завершили нашу, сподіваємось, не останню подорож до рідних Прилук.

Ми пишаємось Прилуками і хочемо щоб вони були ще кращими!

Людмила ТИМОФІЄВА

Опубліковано у Дні поселень | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.