Над усе я люблю тебе, рідне село!

19 серпня голова Бобровицького відділення столичного земляцтва Андрій Пінчук та його заступник заступник Василь Заболотний разом зі своїми земляками святкували День села  Марківці. Свято видалося  колоритне  та тепле, як і сам літній день. А його девізом стали слова: – «Моє село! Я в нім живу, я в нім працюю і творю». 

Як відзначив  хтось із виступаючих, на кожному Дні села у сільського голови Тетяни Сугоняко є нагода похвалитися  здобутками Марковецької громади.  Не стало винятком і цьогорічне святкування.

Марківчани завжди раді бачити в селі Андрія Пінчука та Василя Заболотного, які  постійно тримають руку на пульсі життя  сільської громади. Не тільки словами, а і ділами доводять, що їм не байдужа доля малої батьківщини. Ось і цього серпневого дня багато вдячних слів лунало на адресу Андрія Пінчука. Крім того, йому вручили коровай, подяку від сільської ради, квіти і скромний подарунок. Чим  же він заслужив таку увагу до себе? Дякуючи ініціативі та великій організаторській роботі, проведеній   Андрієм Михайловичем, в Марківцях був виконаний капітальний ремонт  дороги по вулицях Першотравневій та  Незалежності, площі села та заасфальтований шкільний  майданчик. А вже за рахунок коштів сільського бюджету (25 000 гривень) та грошей зібраних  мешканцями вулиці (16450 гривень) зробили ямковий ремонт дороги (вулиця Калинова). Добре відомо, що покласти асфальт справа не із дешевих. Так от для того, щоб здійснити задумане, Андрію Пінчуку прийшлося і вдалося знайти 15 спонсорів із різних областей України і самому долучитися до їх числа.

Свято зібрало багато гостей, в залі не було вільних місць. Вітали  марківчан з Днем села  депутат Бобровицької районної ради Юрій Кулик, Андрій Пінчук і Василь Заболотний, заступник генерального директора ТОВ «Земля і воля»  Володимир Ляховенко, директор Марковецької  ЗОШІ І-ІІІ ступенів Галина Шевченко,  завідуюча Марковецьким дитячим садком «Казка» Ольга .Курна, директор Марковецького СБК  Леся Вихор. Запросили на  День села і Михайла Ключкея, власника компанії-підрядника ТОВ «УКРБУД ЗАБУДОВА»,  спеціалісти якої виконували капітальний ремонт дорожнього  покриття. Частий гість в Марківцях відомий поет-пісняр Олександр Демиденко. Олександр Степанович вийшов на сцену під  звуки написаного ним гімну села.

Про те, що марківчани не тільки гарні господарі та працьовиті люди, а ще й творчо обдаровані особистості, можна було пересвідчитись, тільки переступивши поріг залу сільського будинку культури. Тут розмістилася виставка  робіт народних умільців. На    рушнику, до вишивання якого приклали руки багато місцевих майстринь, чекали на вручення  запашні  короваї. Їх для почесних гостей спекла завідуюча сільською бібліотекою Тетяна Берегун.

Яскраво продемонстрували марківчани свій творчий потенціал і в  концертній програмі, яку підготували  місцеві учасники художньої самодіяльності, школярі.

Багато чудових українських пісень прозвучало у виконанні  фольклорного ансамблю «Марківчанка» (художній керівник Галина Трегуб). Колектив, який об’єднав справжніх любителів і патріотів української народної і авторської пісні, незмінний учасник сільських масових заходів. Люблять і  вміють гарно співати також молоді працівники дитячого садка «Казка». Добре підготувався до виступу та справив якнайкраще враження  вокальний шкільний ансамбль дівчат. Порадували учні не тільки піснями, а ще й танцем. Побажала  показати в святковій програмі свій танок киянка Аня Оніщенко. Гуморески читала Ольга Магденко.

Почесним гостям, учасникам концерту, народним умільцям вручали подяки, подарунки, квіти. Фінансову допомогу для проведення свята надало ФГ «Ольга Аллін» (голова правління Ольга Бахмутова) та голова Бобровицького відділення земляцтва Андрій Пінчук.

На святкуванні Дня села в залі та біля будинку культури було радісно бачити багато дітей. До слова, з початку року Марковецька громада поповнилася на 11 маленьких жителів (в минулому році станом на цей же період – на 4). Для дітлахів  перед будинком культури розмістили батути.

Працівники сільської ради варили козацьку кашу в казані на вогнищі. Ой, і смачна ж вона вийшла! Соціальні працівники відповідали  за компот.  Кашею  і компотом пригощали всіх бажаючих безкоштовно. Була також виїзна торгівля, шашлики.

В ролі ведучої святкового дійства виступила  сільський голова Тетяна Сугоняко. Тетяна Миколаївна родом із Козелецького району, але вже тридцять років проживає в Марківцях, одинадцять – очолює сільську раду. Любить село, живе його проблемами і радощами. Натура творча та невгамовна, умілий організатор і великий оптиміст. Нерідко виступає ініціатором різноманітних мистецьких заходів і добрих справ. І якщо в когось із односельчан виникають сумніви в  успішній реалізації задумів, то завжди підбадьорює їх словами, які обов’язково вселяють віру в свої сили: – Ви зможете. У вас все вийде.

І виходить. Бо ж якщо гуртом і дружно трудитися,  то, як кажуть, і гори можна звернути. Саме за таким принципом живе та працює Марковецька громада. Тут  працівники та депутати сільської ради, члени виконкому і працівники   сільських установ, громадський актив і  земляки, які вже давно покинули село, об’єднують свої зусилля задля спільної мети. А мета одна – розвиток села і покращення добробуту його жителів. Села, яке волею долі стало рідним, малою батьківщиною.

Людмила ХВОЯ, місто Бобровиця

Опубліковано у Дні поселень | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.