Найпочесніша спадщина

7 червня 2015 року виповнюється річниця з дня інаугурації Президента України Петра Порошенка, якому дісталася найпочесніша спадщина – чинні укази, постанови та розпорядження щодо належного вшанування пам’яті нашого земляка – Великого українця Олександра Петровича Довженка.

Сер Вінстон Леонард Спенсер-Черчилль – британський державний і політичний діяч, прем’єр-міністр Великобританії в 1940-1945 і 1951-1955 роках, військовий, журналіст, художник, письменник, почесний член Британської академії, лауреат Нобелівської премії з літератури. Йому належать мудрі й проникливі цитати, що актуальні для нашого випадку, зокрема:

«Народ, який забув своє минуле, втратив своє майбутнє.

Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє.

Однією з найпоширеніших причин помилок у політиці є спокуса доповісти високопоставленому чиновникові саме те, що йому найбільше хотілося б почути. Таким чином, для лідера, від чиїх рішень залежить подальший розвиток подій, ситуація виглядає оптимістичнішою, ніж насправді, зумовлена грубими фактами.

Жодна зірка не засяє, поки не знайдеться людина, яка буде тримати ззаду чорне полотно…»

Вже більше 70 років не залишає байдужими багатьох лідерів держав світу відповідь прем’єра та міністра оборони Великобританії Сера Вінстона Черчилля на звернення до нього міністра фінансів з пропозицією, виділені на культуру кошти перенаправити на військові потреби: «А за що ж ми тоді воюємо?»

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Видатні земляки, Ювілеї | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.