Наш коропський герой – ювіляр

4232493520 листопада зустрів свій 75-річний ювілей Герой Соціалістичної Праці, Герой України Олександр Григорович Боровик.

Народився він в селі Свердловка Коропського району на Чернігівщині.

Після закінчення семирічки вступив до Дігтярівського училища механізації, де здобув професію тракториста. Згодом навчався на заочному відділенні Ніжинського технікуму механізації за фахом механік, а в 1973 р. закінчив Українську сільськогосподарську академію за фахом учений агроном.
Протягом 1954—1967 рр. працював у колгоспі «Авангард»: механізатором, комбайнером, бригадиром тракторної бригади, механіком, а з лютого 1967 р. — головою цього колгоспу, реформованого у 1990-х роках у ТОВ «Авангард». Він і нині обіймає посаду генерального директора цього підприємства.
Сільськогосподарське підприємство «Авангард» побудувало весь виробничий цикл — від оранки землі та посівних робіт не лише до вирощування та збирання врожаю, а й до глибокої переробки та реалізації продукції.

За час керівництва Олександра Григоровича в селі Свердловка зведено тепличне господарство, м’ясо-молочний переробний комплекс, хлібопекарню, автогаражі, ферми, Будинок культури, школу, дитячий садок, торговельний комплекс з двома залами урочистих подій на 300 місць та інші важливі об’єкти. Учителі, медики, спеціалісти та працівники сільгосппідприємства та Мезинського національного природного парку повністю забезпечені житлом зі всіма зручностями. У 2006 р. територія ТОВ «Авангард» увійшла до складу Мезинського національного природного парку, створення якого було у планах Олександра Григоровича ще у 80-х роках минулого століття. Зараз він надає велику підтримку розвитку установи. Села, на яких розташоване ТОВ «Авангард», а це Свердловка, Мезин, Курилівка, хутір Смілий, — асфальтовано й газифіковано, крім цього і в навколишніх селах Сосницького, Новгород-Сіверського та Коропського районів проведено газ від Свердловської магістралі. Силами господарства збудовано капличку та відкрито її 9 травня до 65-річчя Великої Перемоги. На гранітних плитах увіковічено пам’ять загиблих у роки Великої Вітчизняної війни односельців, солдат-визволителів села, солдатських вдів, серед яких і його мама, та односельців, закатованих під час окупації.

Олександр Боровик у Верховній Раді України 2-го скликання був заступником голови Комісії з розробки Національної програми розвитку сільськогосподарського виробництва, членом Комісії з питань аграрної політики при Президентові України, радником Президента України. Близько 20 років очолював Всеукраїнський союз сільськогосподарських підприємств, з 2009 р. — почесний голова Аграрного союзу України. Герой Соціалістичної Праці, Герой України, має два ордени Леніна (1971, 1981), орден князя Ярослава Мудрого V ступеня, медалі.

У 2001 р. обраний почесним членом УААН Відділення регіональних центрів наукового забезпечення агропромислового виробництва.

У квітні 2011 р. Олександра Григоровича нагороджено Золотою зіркою «Патріот України».
Сергій КОВТУН

Опубліковано у У відділенях, Ювілеї | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.