Найдивовижніший храм Ніжина потребує підтримки

Як відомо, 18 квітня в Ніжині відбулась церемонія передачі церкви Іоанна Богослова, що по вулиці Гоголя, 4, Управлінню Чернігівської єпархії Православної церкви України.

60 років центральна брама церкви Іоанна Богослова була замкнута. Майже століття ніжинський храм служив сховищем архіву.

Ніжинська громада виборювала храм більше 25 років і завдячуючи підтримці народного депутата України Олександра Кодоли отримала позитивний результат – ворота перлини Гоголівської вулиці відкрилися для парафіян.

Останній час богослужіння проводили на вулиці, під воротами церкви, а 21 квітня в церкві Іоанна Богослова пройшла перша з 1926 року Божественна літургія.

Вражаюча витонченість архітектурних форм храму Іоана Богослова нікого не залишить байдужим. Адже старовинні фрески, цікаві ажурні сходи, дивовижна споруда церкви, яка включає в себе зимову та літню частину, вхідні двері, що збереглися ще з 18 століття, жертовниця і унікальні розписи, які збереглися та сьогодні не залишать байдужими нікого. Але такий шедевр на сьогодні має багато проблем… Храм потребує підтримки небайдужих, меценатів, оскільки старовинна будівля руйнується. Потрібні кошти аби зберегти цей унікальний витвір мистецтва.

Перед Великоднем, разом з сестрою побували у церкві та подарували сімейну реліквію найдивовижнішому храму Ніжина.

Людмила БОРИС

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.