Новобасанці відзначили День села

Стародавнє село козацьких нащадків Нова Басань Бобровицького району 23 вересня відзначило 74-ту річницю вигнання нацистських окупантів і День села. 

Святкування традиційно розпочалося з покладання квітів до Меморіального комплексу «Братська могила» та  пам’ятника «Скорботна матір», обеліску Слави, пам’ятних знаків, розташованих на Алеї Слави.

Зазвичай, заходи по проведенню Дня села приурочували до 21 вересня, коли власне і була визволена Нова Басань. І частіше всього випадала дата на будній день. У цьому ж році, враховуючи численні прохання односельців, сільська рада прийняла рішення про проведення святкування у вихідний. Слід відзначити, що це дало позитивний результат. Жителів села зібралося відчутно більше порівняно з минулими роками. І це не могло не радувати.

Свято планували провести на сільському стадіоні. Тож всі із хвилюванням читали прогнози синоптиків на суботу. Та навіть погода посприяла святкуванню. Зранку трохи  повередувавши та спочатку налякавши всіх мрякою, далі вирішила не псувати людям відпочинку. Тож парасольки, які про всяк випадок прихопили з собою, фактично не пригодилися.

Так радісно та приємно було бачити, як багато  новобасанців різного віку зібралося на  День народження рідного села. Їх зустрічала святково прикрашена літня сцена. Яскрава, красива виставка осінніх букетів і композицій. Атракціони та розваги для дітлахів. Виїзна торгівля. Зустрічі і спілкування. І, звичайно ж, багато привітань і цікава концертна програма за участю   талановитих учасників художньої самодіяльності села. Як завжди, багато музичних номерів прозвучало у виконанні Новобасанського хорового колективу «Колорит» (художній керівник Володимир Приходько). Цього дня  його учасники вийшли на сцену у нових сценічних костюмах, про які давно мріяли. Мрія здійснилася завдяки ТОВ «Наташа-Агро», яке виділило на придбання костюмів 54 тисячі гривень. Всім відомо та хотілось би ще раз  нагадати  про те, що товариство завжди готове прийти та приходить на допомогу у вирішенні різних проблем, які постають перед Новобасанською громадою. Ще один приклад – наа реконструкцію дитячого садка в 2017 році ТОВ «Наташа-Агро» вже перерахувало 990 тисяч гривень.

Першим привітав земляків сільський голова Володимир Левченко. Зворушливо звучав його виступ, а особливо ось ці слова: – Жити і працювати в Новій Басані для мене велике щастя. Слава тобі, моє рідне село!

А яке ж родинне свято та й без гостей? Їх також приїхало немало. Серед них голова Ради столичного Чернігівського земляцтва Віктор Ткаченко, заступник генерального  директора Українського аграрного холдингу Олександр Шаманський, генеральний директор ТОВ  «Наташа-Агро»  Олександр Мороз, Новобиківський та Білоцерківський сільські голови Михайло Корнобай і Тамара Лук’яненко.

Багато гарних слів на адресу новобасанців прозвучало у виступі заступника генерального директора Українського аграрного холдингу Олександра Шаманського. Він говорив про те, що Нова Басань – село з давніми традиціями  та прекрасним майбутнім, працьовитими і талановитими людьми. Сільський голова Володимир Левченко і громада села у своїх починаннях завжди можуть розраховувати на підтримку холдингу. Олександр Петрович висловив впевненість, що Новобасанська ОТГ буде однією із найперспективніших і побажав новобасанцям божої благодаті.

У зверненні до жителів села та щиросердному привітанні голови Ради земляцтва Віктора Ткаченка прозвучала думка про те, що новобасанці матимуть набагато краще майбутнє ніж те, що є на сьогодні. Від імені земляцтва Віктор Вікторович  подарував сільській раді сувенірний годинник. Символічний подарунок. Годинник, який буде відраховувати новий час, новий етап в житті  Новобасанської громади.

Приймали поздоровлення новобасанці і від депутата обласної ради Олега Авер’янова. Олег В’ячеславович наголосив, що новобасанці заслуговують стати центром об’єднаної громади і депутати обласної ради підтримали  рішення про створення Новобасанської ОТГ. Жителі села  отримали багато подарунків від Олега Авер’янова: для Новобасанської ЗОШІ-ІІ ступенів – бензопила, для  дитячого садка – газова плита, для медиків – повітряний  стерилізатор для обробки медичних інструментів. Крім того, 500  безкоштовних  виграшних лотерейних білетів.

На гостину до Нової Басані завітали представник  Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Сергій Коровченко та депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Віта Солорева. Приїхали з подарунками. Для школярів – весела програма «Арт-канікули», для молоді – дискотека від    київських ді-джеїв. Новобасанську ЗОШІ-ІІ ступенів порадували ноутбуком. Також  приготували 90 подарунків для всіх категорій жителів села, які традиційно згадуються в сценаріях  свят. І це ще не все. Привезли також музичний подарунок. На літній сцені виступали солістка Чернігівської філармонії Іванна Коцур і заслужений артист України, баяніст Олег Подольський.

Після закінчення запланованих заходів та концертної програми всіх бажаючих запросили на дискотеку, яка і стала завершальним акордом святкування Дня села. А щоб він відбувся на такому високому рівні, доклали зусилля багато людей: господарі свята, гості. Не залишилися осторонь проведення Дня села і внесли свій фінансовий вклад для його організації ТОВ «Наташа-Агро», ФГ Олександр Семип’ядний та Ігор Сахно, фізичні особи-підприємці – Анатолій Юрченко, Ірина Костюченко, Сергій Кужим, Володимир Крамаренко, Галина Кравчук, Василь Кудлай.

Велика вдячність  тим, хто зробив свято святом.

Успіхів всім, хто живе в Новій Басані, не забуває рідне село, любить Нову  Басань, підтримує та допомагає новобасанцям, співпереживає і вболіває за село, вірить в   сили Новобасанської громади, працює на благо  села і  гордиться  своєю малою батьківщиною.

Свята скрашують наше життя, але за ними приходять трудові будні. І потрібно знову братися за роботу. Її попереду дуже багато та нелегкої.

 

Людмила ХВОЯ

Опубліковано у Дні поселень | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.