Як вже повідомлялося на земляцькому сайті в матеріалі «Реформи на Чернігівщині»: «Депутати Чернігівської обласної ради 19 червня під час позачергової сесії затвердили проект Перспективного плану формування територій громад Чернігівської області.
За відповідне рішення проголосувало 59 депутатів, проти – 4, а 6 утрималося.
Проект Плану передбачав формування 16-ти територіальних громад на базі міст, 26-ти – на базі селищ, а також утворення 41-ї сільської територіальної громади. Проте під час засідання президії обласної ради депутатом Арсеном Дідуром було внесено поправку щодо створення у Бобровицькому районі однієї громади замість запланованих раніше трьох.
Таким чином, замість 83-х спроможних громад Чернігівщини, які були внесені до проекту Перспективного плану, залишається 81…»
Однак, голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч у своєму виступі на сесії наголосив: «…І депутатам, і громадам треба правильно зрозуміти, що цей проект – не кінцевий. Це лише перший крок, без якого не можна рухатися далі».
Саме після цього «першого кроку», 23 червня, відбулися збори уповноважених представників у селах Новий Биків, Старий Биків, Чистопілля. На порядку денному одне доленосне питання – про добровільне об’єднання громад. Жителі сіл одностайно проголосували за Новобиківську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром в Новому Бикові.
Крім того, підтримали пропозицію запропонувати приєднатися до Новобиківської громади жителям сіл Гаврилівка, Козацького, Петрівки, Білоцерківців. Учасники зборів також надали згоду на об’єднання з громадами сіл Макіїївка Носівського району та Знам’янка Прилуцького району, від яких надійшли відповідні звернення.
Першими пройшли збори в Новому Бикові, які відкрив сільський голова Михайло Корнобай.
Затим до слова запросили голову районної державної адміністрації Миколу Супруна.
– Моя позиція була ввести до перспективного плану чотири громади з центрами в Бобровиці, Новому Бикові, Новій Басані та Вороньках. Це оптимальний варіант, який враховує інтереси всіх громад, – наголосив Микола Степанович.
– Питання про одну об’єднану Бобровицьку громаду, яке подала районна робоча група, розглядалося на президії обласної ради та затверджене на сесії. Однією з вимог об’єднання є відстань, яка не повинна бути більше 25 кілометрів від адміністративного центру до сіл. Навіть вона не дотримується, коли буде створена одна громада. Вже не говорячи про те, що рішення про об’єднання приймають тільки жителі сіл. Виходить, що волею сільських громад знехтували, – зазначив Микола Супрун.
Хвилюють майбутні перспективи сіл, які відносяться до Новобиківської сільської ради, і керівників місцевого сільськогосподарського підприємства ТОВ «Наташа-Агро».
Своїми думками з приводу добровільного об’єднання поділився заступник генерального директора Українського аграрного холдингу Олександр Шаманський:
– Багато доводиться їздити по різних районах області. Всюди процеси об’єднання проходять демократично, добровільно. В Прилуцькому районі, наприклад, планується, як мінімум 5 громад. Сільськогосподарські підприємства, які обробляють землі, можуть змінюватися, а люди завжди повинні жити достойно. Села Новий Биків, Нова Басань відповідають всім вимогам, які прописані в законі про об’єднання громад, щоб стати центрами громад. І вони повинні використати шанс, який дає перспективи подальшого розвитку. Нині ТОВ «Наташа-Агро» вкладає в соціальну сферу Новобиківської сільської ради більше 250 000 гривень на рік. Якщо в районі буде лише одна громада, всі кошти підуть у Бобровицю. І не відомо, які з них повернуться до села.
Виступив перед новобиківчанами і Козацький сільський голова Володимир Ягола:
– Ніхто за нас не може вирішувати, з ким об’єднуватися. Тиску на сільських голів не було, але трохи заплуталися. То одну кількість громад пропонували, то другу, то третю. На наступному тижні планується сход жителів села Козацьке, де будемо вирішувати питання об’єднання.
До земляків звернулася заступник директора Новобиківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Людмила Кривченко:
– Якщо ми себе не захистимо, то хто ж зробить це за нас? Давайте цей шанс, який посилає життя, використаємо. У нас в Новому Бикові є школа, дитячий садок, лікарня і все для того, щоб стати центром громади. Закон на нашій стороні.
Про свою підтримку створення Новобиківської громади говорили також у своїх виступах Володимир Тертій, Антоніна Сойко.
Позицію молоді села озвучила Юлія Кириєнко:
– Вважаю, що ми зобов’язані відстоювати свої інтереси до переможного кінця. Пропоную проголосувати за створення об’єднаної територіальної Новобиківської громади з центром у Новому Бикові. І тоді, впевнена, діти, онуки та правнуки будуть пишатися нашим рішенням.
Новобиківській громаді бути! Така воля жителів сіл Новий Биків, Старий Биків, Чистопілля.
Людмила ХВОЯ, Бобровицький район