Творча зустріч у криничан

Я завжди з радістю їду на творчі засідання Ічнянського об’єднання літераторів «Криниця». Там у мене є друзі. Однодумці, порадники.

Творчий дух збагачується у спілкуванні з видатними людьми, зустріч з якими організовує голова нашого колективу, письменник і кінорежисер Станіслав Гаврилович Маринчик.

З відвертістю гомоніли з нами, криничанами, лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка: Леонід Горлач, Дмитро Іванов, Юрій Мушкетик, Василь Нечепа.

У нас в гостях побувало більше двадцяти відомих письменників і поетів, серед яких: Олександр Забарний, Віктор Костюченко, Станіслав Шевченко. Їх усіх об’єднує «Чернігівське земляцтво» в місті Києві.

26 червня до Ічнянської бібліотеки імені Степана Васильченка, незважаючи на безперервний дощ, з’їхалися криничани на зустріч з відомою письменницею Оленою Конечною, головою Чернігівської обласної організації письменників.

Олена Михайлівна Конечна народилася і виросла в місті Чернігові. Вона – переможець Міжнародного конкурсу молодих літераторів «Гранослов – 99», неодноразовий лауреат обласного конкурсу «Краща книга року», член Національної спілки письменників України. Десять років Олена Михайлівна працювала кореспондентом відділу права Чернігівської обласної газети «Деснянська правда», висвітлюючи на її сторінках кримінальну хронічку. Тому пригодницький жанр – один з її улюблених, який інтригуючи читача, захоплює і тримає в напрузі протягом усього твору.

Оповідання Олени Михайлівни вражають містичним змістом з такою силою, що пригадуються схожі події з нашого життя і містика підсвідомо здається правдоподібною. Ці твори змушують глибоко, по-філософськи замислитися про наше буття, про відношення між людьми, рідними, зрозуміти своє «Я». ЇЇ твори дивують новим баченням земної обителі.

Прослухавши кілька оповідань Олени Михайлівни, висловили свої враження активісти «Криниці».

Читала свої вірші школярочка Діана Швидченко – дипломант і призер «Кришталевий янгол» Ялтинського міжнародного фестивалю поезії.

Пофортунило і мені. Дорогою з Києва моя Муза порадила написати вірша про дідуся, якого я угледіла ранком у трамваї. Його зовнішність вразила мене своєю схожістю з художником Архипом Куїнджі. Прочитала я цей вірш, назвавши у ньому простого сільського трудівника безіменним художником.

На згадку про цю чудову зустріч Олена Конечна подарувала бібліотеці і всім криничанам свої книги. На пам’ять залишилася і оця світлина.

4AE63348

А Станіслав Гаврилович запевнив, що у нас буде ще багато зустрічей з видатними художниками слова.

Ольга ШТЕПА, член Чернігівського земляцтва, лауреат премії імені Василя Чумака

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.