Обласна бібліотека просить про допомогу

Сильна злива, що лютувала під ранок 30 червня в Чернігові (випала понад місячна норма опадів – 72 міліметра), залила мало не половину міста: пошкодила кілька житлових будинків і десятки автомобілів на автостоянці, зруйнувала міський пляж «Золотий берег», підмила історичну зону стародавнього Чернігова, зруйнувала дорожнє покриття на окремих ділянках, залила напівпідвальні приміщення Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки (ОУНБ) імені Володимира Короленка, де зберігався бібліотечний фонд. 

У напівпідвальних приміщеннях бібліотеки вода стояла на рівні 1 метра 65 сантиметрів. Під водою опинилися цінні й унікальні фонди, в першу чергу – підшивки місцевих періодичних видань, зокрема, «Деснянської правди», районок, загалом близько 3-х тисяч, починаючи з 1945 року, а також мистецькі альбоми. Також постраждали художні видання 26-ти тисяч найменувань.

Дізнавшись про затоплення бібліотечних фондів, жителі Чернігова приходили до бібліотеки, аби прихистити в себе дома й просушити постраждалі книги. Співробітники бібліотеки сподіваються, що хоча б частину можна врятувати. А щоб прискорити просушку, треба спеціальна техніка.

Чернігівська ОУНБ звернулася до своїх читачів, підприємців, банкірів і громадських організацій, в тому числі й до ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво», з проханням про допомогу в подоланні наслідків зливи.

У зверненні зазначено: «У бібліотеки виникла гостра потреба невідкладного просушування літератури і книгосховища, оперативного ремонту приміщення. Необхідні також паливо, електроенергія і техніка для просушування, фінанси для ремонтних робіт.

Протягом 5 днів колектив бібліотеки вживає заходів з порятунку літератури. Частину пошкоджених фондів на просушку забрали до себе місцеві заклади, установи та організації, небайдужі читачі.

Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка просить направляти фінансову допомогу на р/р 31556348123849 в ГУДКСУ у Чернігівській області, код ЄДРПОУ 02221159, МФО 853592. Призначення платежу: благодійний внесок.

За додатковою інформацією звертатися:

Інна Аліференко, директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка

тел. (0462) 77-45-63, 67-61-97, 65-14-34».

Колектив бібліотеки сподівається, що члени Чернігівського земляцтва нададуть бібліотеці дієву допомогу в подоланні наслідків зливи. Адже Чернігівська ОУНБ – це саме той центр культури, де часто відбуваються презентації книг, написаних столичними земляками.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Анонси, оголошення, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.