Обмінялися досвідом

Сосницьке відділення Чернігівського земляцтва вже багато років поспіль співпрацює з ГО «Земляцтво буковинців в місті Києві «Буковина».  

Адже не співпрацювати довженківцям з буковинцями просто неможливо. І не тільки тому, що дитячі роки заступника голови та відповідального секретаря Буковинського земляцтва Богдана Гурбика пройшли на Сосниччині – батьківщині його батька, ветерана Другої світової війни Олександра Андрійовича Гурбика та геніального митця зі світовим ім’ям Олександра Довженка, а ще й від того, що Олександр Петрович мав серед буковинців чимало незрадливих друзів, добрі справи яких сьогодні продовжують їхні нащадки.

Буковинське земляцтво не має поділу на відділення за такими принципами, як Чернігівське. Однак, для забезпечення ефективного вирішення того чи іншого питання в них є такі секції: з питань науки, медицини та освіти; жіноча; по роботі з ветеранами; по роботі з молоддю; розвитку економіки та підприємництва; з питань культури, видавництва та зв’язків із ЗМІ; військовослужбовців, службовців МВС і СБУ; зв’язків з Верховною Радою, Кабінетом Міністрів України та органами державної виконавчої влади всіх рівнів; колективних членів.

Цього разу на нашій зустрічі були присутні силовики, економісти, працівники культури. До спілкування також долучився волинянин Михайло Петрович Ткачук – український режисер-кінодокументаліст, продюсер, оператор, сценарист, член НСКУ, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, премії імені Василя Стуса.

Учасники зустрічі були дуже раді, що на зустріч завітала гостя з Чернівців– співачка, викладачка співу Чернівецького національного університету імені Федьковича, заслужена артистка України Ірина Стиць.

Відкриваючи захід, з вступним словом до присутніх звернувся Богдан Гурбик. Він коротко розповів про справи  земляцькі, про нашу співпрацю.

Потім виступили практично всі присутні.

Андрій Скибінський поділився досвідом роботи в земляцтві.

Михайло Ткачук не тільки зупинився на важливих справах, якими займається, а й запропонував свої професійні послуги земляцтвам. І слухали його всі з великою цікавістю.

Олександр Шапка висловив своє задоволення тим, що знову включився в громадську роботу.

Микола Швед, крім всього іншого, розповів про роки служби у військах ППО Збройних Сил України з випускником Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків Леонідом Костянтиновичем Каденюком, який став першим космонавтом незалежної України, народним депутатом України 4-го скликання, Народним Послом України, Героєм України.

Олексій Орєхович зупинився на питаннях співпраці Сосницького відділення з Буковинським земляцтвом, а також поділився інформаціє про останні здобутки, озвучив основні плани довженківців і подякував буковинцям за їх безвідмовну допомогу землякам-чернігівцям.

Галина Орєхович озвучила відгуки земляків-сосничан про благодійний концертний захід на підтримку учасників АТО «Мистецтво буковинців – мужнім серцям». Вона, зокрема, зазначила, що особливе враження на всіх учасників справив виступ Ірини Стиць, котра своїм співом причарувала учасників і, крім того, принагідно щиро подякувала земляцтву за підтримку, завдячуючи якій минулого року отримала почесне звання «Заслужений артист України».

Олена Бєлінська народилася у Києві, але завдячуючи чоловікові-буковинцю Андрію Бєлінському давно вросла у цей чудовий колектив однодумців-справжніх патріотів рідного краю.

Дуже щирі слова подяки на адресу Буковинського земляцтва вкотре прозвучали з вуст буковинської соловейки Ірини Стиць.

Не залишили без наданого слова й молоде поповнення Буковинського земляцтва.

Вони були дуже задоволені тим, що попали в коло таких земляків – відданих корисній для людей справі. Адже в Буковинському земляцтві, як і в Сосницькому відділенні, проблемами молоді займаються дорослі земляки, використовуючи всі наявні можливості щодо допомоги в навчанні, працевлаштуванні, забезпеченні житлом і таким іншим.

Підводячи підсумок, Богдан Олександрович запросив учасників зустрічі на завтрашнє відкриття пам’ятника видатному українському оперному співаку, режисеру, педагогу, народному артисту України, народному артисту СРСР, Герою Соціалістичної Праці, Герою України Дмитру Михайловичу Гнатюку (28.03.1925-29.04.2016).

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.