Один із наших славних земляків

18 січня (за іншими джерелами 23 січня) 2019 року виповнюються 309 роковини з дня смерті славного українця, військового та державного діяча, великого патріота України, її захисника, нашого земляка  Семена Гурка, якого з 1670 року знають як Семена Палія.

Народився Семен Палій  на Чернігівщині у Борзні у 1640 році, помер у 1710 році та похований з почестями у Межигірському Спасо-Преображенському монастирі.

Семен мав  братів Федора і Василя та сестру.  Федір все життя проживав у Борзні, а Василь проживав у Батурині, а потім Фастові.

Сестру Семена забрали у ясир (неволю – ред.) до Кримського ханства, де вона побралася з татарським мурзою (татарське звання «мурза» відповідає руському званню «князь» – ред.).

Перша дружина Семена Марія була донькою козака із села Зазим’є Київської області, яка померла у 1670 році. Друга дружина Феодосія (одружився близько 1688 року) теж походила з козацького роду. Від першого чоловіка вона мала сина Семашка, який став найближчим соратником Палія. Окрім пасинка, Семен мав синів Матвія та Самійла, а також доньку Марію, яка стла дружиною полковника Антона Танського. У поминальнику Козелецького Георгіївського монастиря залишився синодик з іменами членів родини Паліїв-Танських. Через рід Танських нащадком Семена Палія був  письменник Микола Гоголь.

Військовою та державницькою діяльністю Семена Гурко-Палія  пишається Україна.

Володимир ДАВИДЕНКО

Опубліковано у Видатні земляки | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.