Oнлайн-марафон «Малі міста в період пандемії»

21 квітня на каналі «ІнтерВізор» пройшов онлайн-марафон «Малі міста в період пандемії». У ньому взяли участь виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та 14 міських голів. Чернігівщину представив голова Городнянської міської ради Андрій Богдан.

Питання, що обговорювали під час марафону, стосувались бюджетів громад і міст в умовах пандемії, шляхів протидії коронавірусу, проведення місцевих виборів у жовтні цього року тощо.

«Пандемія внесла свої корективи. Ми вже допомогли районній лікарні, яка не стоїть у нас на балансі. Була не виплачена заробітна плата, не було засобів захисту, не було обладнання. Тому 2,6 мільйонів гривень ми вимушені були передати лікарні, – зауважив під час бесіди Андрій Богдан. – Держава самоусунулася від боротьби з коронавірусом. Є тільки інструкції, рекомендації. Ще немає фінансування з державного бюджету, а ми вже витрачаємо свої гроші, незважаючи на те, що вони у нас обмежені. У нас були плани. Вони руйнуються. Розраховували на інфраструктурну субвенцію, але її нажаль скасували. Субвенція на соціально-економічний розвиток теж піде на боротьбу з коронавірусом. Залишається тільки Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР). Ситуація складна».

Одне з болючих питань громади – податкові канікули для підприємців. Через це бюджет Городнянської ОТГ у квітні недоотримає близько 3-х мільйонів гривень.

«Немає продуманої державної політики, і як завжди, якщо якась в країні проблема – вона лягає на місцеве самоврядування. Це велика загроза для нас», – підкреслив Андрій Богдан.

Разом з тим, ситуація навколо карантину дала громаді й поштовх для розвитку. Тепер в Городнянській ОТГ опановують дистанційну роботу: долучаються до онлайн-конференцій і навчання.

Повністю онлайн-марафон з міськими головами можна подивитися тут: 

Світлана БІЛЬСЬКА

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.