Президент Петро Порошенко на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під час робочої поїздки до Вінницької області наголосив, що законодавча база необхідна для децентралізації в Україні невпинно оновлюється.
«Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону про добровільне об’єднання територіальних громад. Це щодо так само добровільного приєднання громад сіл і селищ до територіальних громад міст обласного значення. І він дозволить усунути перешкоди для розростання великих міст та розбудови їх інфраструктури», – зауважив Глава держави.
Президент підкреслив, що сьогодні це актуально для кожного обласного центру. «Цей Закон також створює умови для утворення нових агломерацій, в яких міста-центри будуть мати можливість допомогти невеличким містам у вирішенні їхніх проблем», – додав він. Глава держави очікує проголосований Закон з Парламенту, щоб його детально вивчити. «Я не проти, щоб саме функціонування міських агломерацій регламентувати сучасним Законом з урахуванням кращих світових практик», – зауважив Петро Порошенко.
Глава держави наголосив, що продовжується процес формування спроможних громад шляхом їх добровільного об’єднання, яких вже створено – 665. «Це міцна основа самоврядування, і в першу чергу на селі. І ми маємо визнати – я хотів би вперше поставити це питання – що рано чи пізно тим, хто не зможе об’єднатися знизу, доведеться допомогти об’єднатися згори. Бо не можуть на сьогоднішній день люди залишатися заручниками безініціативності місцевих керівників», – підкреслив Президент.
«Впевнений, що адміністративно – територіальний устрій всієї України має бути одноманітним. Карта України немає бути схожа на клаптикову ковдру з купкою латок, а тим більше дірок»,– додав Глава держави. Також, за його словами, доходи місцевих бюджетів мають бути передбачуваними та стабільними – щоб розраховувати на декілька років вперед на реалізацію масштабних проектів, які за один рік не втілиш.
Крім того, Глава держави підтримав урядову ініціативу щодо створення законодавчої бази середньострокового бюджетного планування. «Парламент, на жаль, не затвердив це. Впевнений, що ми маємо ще повернутися до цієї ініціативи. Воно зрозуміло, що ділити гроші краще щороку, тоді політичної ваги політиків більше. Але такий підхід є неправильним стратегічно», – зауважив Президент.
За матеріалами Прес-служби Президента України