Оновлено святині села Нова Басань

Сльоза зорі стоїть над обеліском,

Сховавши клопоти людські і сни,

Сьогодні треба поклонитись низько

Усім, усім, хто не прийшов з війни.

Пам’ять… Вона нетлінна та вічна. Вона не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, увічнених на обелісках.

14 жовтня 2015 року в селі Нова Басань Бобровицького району відбувся день відкриття після капітального ремонту меморіального комплексу «Братська могила» та пам’ятника «Скорботна мати».

E1182941

Історія існує, поки її пам’ятають, а люди живуть, поки їх не забудуть. Вони, як тліючі вогники, достатньо одного подиху – і полум’яніють яскравіше. «А ні віки, а ні прогрес не знищать споминів новобасанців про дорогих серцю людей», – такими словами відкрив мітинг реквієм сільський голова Володимир Левченко. Він нагадав односельцям про трагічні дні жителів села під час окупації фашистами Нової Басані.

27 грудня 1942 року на місці Меморіального комплексу було по звірячому вбито 364 чоловіки молоді віком 16-18 років. Тут же у Братській могилі поховані невідомі солдати. Володимир Васильович побажав ветеранам від імені громади села міцного здоров’я, тепла, миру на нашій землі.

59C3A4C6

Жителі Нової Басані пом’янули загиблих односельців хвилиною мовчання.

00109E4E

DACDFBDB

На мітинг був запрошений заступник генерального директора українського аграрного холдингу Олександр Шаманський, який розповів про героїв сьогодення, молодих хлопців, які захищають незалежність і суверенітет України на території Донецької і Луганської областей. Подякував ветеранам. «Нам треба зробити все,- сказав Олександр Петрович -, щоб наші діти не знали війни.

Керуючий відділенням С(Ф)Г «Вікторія» з села Козацьке Олександр Фенюк привітав жителів села зі святом Покрови, побажав миру, сонця, благополуччя кожній родині. «Ми з гідністю та честю нестимемо естафету пам’яті, доблесті і звитяги. Зробимо все від нас залежне для збереження, відродження і розбудови нашої держави» – такими словами завершив свій виступ Олександр Миколайович.

До слова також була запрошена вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Світлана Капертеха. «У кожної держави, у кожного народу є свої події та дати, які складають історію. Є криваві дати і в нашого села. Дай нам Боже ніколи не знати війни!» Світлана Миколаївна подякувала за мужність ветеранам, солдатським вдовам, всім хто захищає нашу Вітчизну сьогодні, всім, кого немає серед нас.

Відправив поминальну панахиду над розстріляними мирними жителями Нової Басані, які покояться в могилах на території Меморіального комплексу, настоятель храму Свято-Вознесенської парафії села Нова Басань протоієрей Андрій Мисаковець.

Святині нашого села, братська могила та скорботна мати, два німі свідки трагічних подій, ніколи не дадуть нам забути ті страшні дні війни, ті втрати, які поніс наш український народ. І ми пам’ятатимемо, і ми не забудемо, бо не маємо права забути

Світлана КАПЕРТЕХА

Опубліковано у Вшанування пам'яті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.