Пам‘ять роду

Триває тиждень читання і Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України долучається до івенту та ділиться інформацією про надзвичайно цікаве видання та теплу зустріч з його авторкою – шановною пані Ніною Саєнко – заслуженою діячкою мистецтв України, членкинею Національної спілки художників України, представницею мистецької династії Саєнків.

Потужний проєкт дослідження творчості, культурного спадку та масштабу постаті на тлі мистецького процесу ХХ століття видатного українського художника Олександра Саєнка триває і книга «Пам’ять роду. Епістолярії родини Саєнків. 1886-2020» є його органічним продовженням. Уперше видані друком унікальні документи з архіву родини, листи і світлини діячів національного відродження ХІХ-ХХІ століть: Олександри Білозерської-Куліш (Ганни Барвінок), Михайла Дерегуса, Василя Касіяна, Василя Кричевського, Андроника Лазарчука, Сергія Устименка, Михайла Стельмаха та інших виданих діячів.

Під час зустрічі з пані Ніною відбулися переговори щодо передавання цих документів на державне зберігання для поповнення родинного фонду Саєнків у ЦДАМЛМ України.

Пошукова та аналітична робота, авторський підхід та естетична складова оформлення видання не полишать байдужим жодного поціновувала української книги. Історія чернігівської мистецької династії Саєнків виступає яскравою ілюстрацією боротьби за становлення і утвердження української культури.

Варто зазначити, що
Архів-музей запрошує ознайомитися з цим знаковим науково-публіцистичним дослідженням.

Олена ЧИЖОВА

Опубліковано у Видатні земляки, Культурна спадщина | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.