Пам’ятаймо!

Соснюк Віктор Володимирович

Народився 6 червня 1973 року в сім’ї військовослужбовців у смт Десна Козелецького району.

До першого класу пішов у Деснянську середню школу, через кілька місяців родина переїхала за новим місцем служби батька у Центральну групу військ  і хлопчик навчався в школі для дітей військовослужбовців, яку закінчив у 1990 році. У цьому ж році родина повернулася в Україну і Віктор вступив на навчання до Київського військового інституту управління та зв’язку. У 1995 році успішно закінчив навчання й розпочав професійну військову службу.

Віктора Соснюка призначили командиром взводу окремого батальйону зв`язку 169-го окружного навчального центру. А через три місяці вже був командиром роти зв’язку. У 1999 році у звані старшого лейтенанта призначили начальником штабу батальйону зв’язку, невдовзі очолив відділення зв’язку 300-го танкового полку. Згодом професійного військовослужбовця призначили начальником зв`язку штабу управління 169-го навчального центру.

Саме з цієї посади в січні 2015 року підполковник Віктор Соснюк відбув у зону АТО. З 21 січня 2015 року виконував завдання в зоні АТО на посаді начальника зв’язку тактичної групи.

Загинув 17 лютого 2015 року в місті Дебальцеве Донецької області.

Похований 20 лютого 2015 року в селі Лутава Козелецького району.

Посмертно присвоєне звання полковник. Указом Президента України № 270 від 15 травня 2015 року «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

В пам’ять про Віктора Соснюка в жовтні 2015 року на будинку, де він мешкав у смт Десна Козелецького району встановлена меморіальна дошка.

У жовтні 2016 року на честь Віктора Соснюка та загиблих земляків у смт Козелець встановлений меморіальний знак.

Ім’я Віктора Соснюка викарбуване на меморіалі загиблим воїнам 169-го Центру, відкритому у грудні 2017 року в смт Десна та на пам’ятному знаку, встановленому у військовому інституті телекомунікації та інформатизації імені Героїв Крут.

Джерело: Чернігівський історичний музей імені Василя Тарновського

Читайте також:

Соснюк Віктор Володимирович — Вікіпедія

Соснюк Віктор Володимирович – Книга пам’яті загиблих

Опубліковано у Вшанування пам'яті, Герої не вмирають | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.