Пам’яті Петра Назимка

Сьогодні, 14 лютого, перестало битися щире серце нашого земляка, багаторічного  керівника Городнянського відділення Чернігівського земляцтва Петра Сергійовича Назимка – талановитого організатора, педагога і науковця, кандидата історичних наук, професора, заслуженого працівника освіти України, академіка Української академії з державного управління.

Петро Назимко народився 8 грудня 1933 року в селі Хотівля Городнянського району.

Відповідальність і наполегливість Петро Сергійович проявив ще під час навчання: у 1953 році з відзнакою закінчив Городнянське педагогічне училище, а в 1958 з відзнакою – Київський державний (нині національний) університет імені Тараса Шевченка.

Трудовий шлях розпочав на комсомольській роботі, обіймав керівні посади в райкомі, обкомі, ЦК ЛKCM України, створював і був керівником Бюро міжнародного молодіжного туризму «Супутник» в Україні. З 1967 по 1995 роки працював на керівних посадах у системі підвищення кваліфікації комсомольських і партійних кадрів, створював, працював директором і завідувачем кафедри Республіканської комсомольської школи при ЦК ЛКСМ України, завідувачем Міжреспубліканських курсів підвищення кваліфікації кадрів Вищої партійної школи при ЦК Компартії України, проректором – керівником Центру підвищення кваліфікації кадрів Інституту політології і соціального управління, заступником директора – керівником Центру підвищення кваліфікації кадрів Інституту державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України.

З часу утворення Указом Президента України від 30 травня 1995 року Національної академії державного управління при Президентові України до грудня 1998 року працював проректором – директором Інституту підвищення кваліфікації кадрів, професором кафедри державного управління і менеджменту. З грудня 1998 року він радник президента Національної академії.

Петро Сергійович – висококваліфікований фахівець, йому притаманні відповідальність за доручену справу, ініціативність, уміння приймати рішення та відповідати за їх реалізацію. Цого педагогічний і науковий хист зумовив злагоджену роботу висококваліфікованого науково-педагогічного колективу, сприяв залученню до навчального процесу відомих вчених, фахівців-практиків, особливо з числа вищих посадових осіб держави, а також встановленню міжнародних зв’язків з навчальними закладами Великої Британії, Канади, Федеративної Республіки Німеччина, Республіки Польща, Французької Республіки й інших країн, за участю фахівців яких проводилися спільні навчально-наукові заходи, де Петро Сергійович виступав з науковими доповідями.

Він безпосередньо організовував і керував стажуванням слухачів Інституту, які обіймали й обіймають вищі державні посади.

Значним є науково-методологічний внесок Петра Сергійовича у розробку навчальних планів і програм підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Він розробив Концепцію безперервного навчання керівних кадрів управління, є автором понад 200 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі співавтором понад 20 праць з питань організації і методики підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, що знайшли своє поширене використання в загальнонаціональній системі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації управлінських кадрів. Низка його праць виконана за міжнародними науковими проектами (ТАСІS, Представництва Фонду Ганнса Зайделя (ФРН) в Україні, Канадського бюро міжнародної освіти) та у співавторстві з іноземними вченими, що засвідчує високий науковий і фаховий рівень автора. Під керівництвом Петра Назимка захищено багато дисертаційних та магістерських робіт.

Петро Сергійович входив до складу редакційних колегій фахових періодичних видань – «Вісника Національної академії державного управління при Президентові України» та «Збірника наукових праць Національної академії державного управління при Президентові України».

Вагомим є особистий науковий внесок Петра Сергійовича у розробку стратегії та пріоритетних напрямів подальшого розвитку Національної академії, удосконалення й підвищення ефективності функціонування загальнонаціональної системи професійної підготовки державно-управлінських кадрів.

За його особистої участі була створена нормативно-законодавча методологічна база діяльності системи підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування в Україні.

За вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування в Україні, сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Відзначений високими державними та відомчими нагородами: орденом «Знак Почета» та багатьма медалями, Почесною грамотою Міністерства вищої та середньої освіти СРСР, Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР, Почесною грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою МВС УРСР, Почесною грамотою Київського міського голови, Почесною грамотою Чернігівської обласної державної адміністрації, Почесною грамотою Національної академії державного управління при Президентові України, нагрудними знаками «Почесний працівник туризму України» та Головдержслужби України «За сумлінну працю».

Петро Сергійович брав активну участь у громадському житті не тільки України та Національної академії, а й Чернігівщини та Городнянщини. Так, він був членом Вченої ради Національної академії та заступником голови координаційної ради з надання методичної, інформаційної та консультативної допомоги регіональним центрам підвищення кваліфікації кадрів, заступником голови конкурсної комісії на заміщення вакантних посад державних службовців. Впродовж багатьох років очолював Городнянське відділення Чернігівського земляцтва.

Петро Назимко ефективно працював на чолі Городнянського відділення, докладаючи багато зусиль до організації плідної співпраці з земляками – відомими політичними діячами, народними депутатами, бізнесменами, майстрами культури та мистецтва – щодо виконання багатьох корисних справ для малої батьківщині. За його ініціативою заощаджено понад чотири мільйони гривень для розвитку міста, забезпечено розчистку річки Чикриж.

У 2013 році було урочисто відзначено 60-річчя випуску Городнянського педагогічного училища, якого, на жаль, вже давно нема. Тут розміщена спецшкола-інтернат. Але для випускників педучилища – людей поважного віку – цей куточок Городні був і є найкращим, який повертає їх у юність.

За ці та інші досягнення йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Городня». Словом, його життя відбулося. Про це зможуть сказати сотні щирих друзів і вихованців, любов яких чи не найвища із численних нагород.

Висловлюємо найщиріші співчуття рідним і близьким Петра Сергійовича Назимка. Вічна йому пам’ять!

Рада ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво»

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Одна відповідь на Пам’яті Петра Назимка

  1. Олександр Пухкал коментує:

    Прикро і сумно, що не стало прекрасного педагога, організатора освіти, професійного управлінця-державника Петра Сергійовича Назимко. Просто не віриться, що він більше не зателефонує, не запитає енергійним і завжди бадьорим голосом про те як життя, як справи в Національній академії при Президентові України… Світла пам’ять Петру Сергійовичу! Щирі співчуття рідним і близьким!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.