Пам’яті Левка Лук’яненка

Сьогодні, 7 липня, у віці 89 років пішов у вічність наш земляк Левко Григорович Лук’яненко, юрист, дисидент, політв’язень, письменник, політик і громадський діяч, народний депутат 4-х (I, II, IV, V) скликань, один з батьків-засновників Незалежності України, Надзвичайний і Повноважний Посол України, Герой України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. 

Народився 24 серпня 1928 року у селянській родині Грицька та Наталки Лук’яненків у селі Хрипівка Городнянського району Чернігівської області.

За антирадянську діяльність і прагнення до незалежності України Левка Лук’яненка у травні 1961 року Львівський обласний суд засудив до смертної кари, яку потім замінили на багаторічне ув’язнення. 17-20 червня 1978 року Левко Григорович засуджений Чернігівським обласним судом до 10 років позбавлення волі і 5 років заслання та визнаний особливо небезпечним рецидивістом. Загалом у радянських таборах Левко Григорович провів понад 25 років.

Член-засновник Української Гельсінської групи, утвореної 9 листопада 1976 року, на основі якої 7 липня 1988 року було проголошено створення Української Гельсінської спілки. На перших демократичних виборах до Верховної Ради УРСР в 1990 році став депутатом. І саме він написав «Акт проголошення незалежності України».

Пішов у вічність незламний борець, людина легенда, яка все життя присвятила служінню Україні.

Ми всі глибоко сумуємо з приводу смерті Левка Григоровича та висловлюємо щирі співчуття всім рідним і близьким покійного.

Члени та Почесні члени Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво»

Опубліковано у Вшанування пам'яті | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.