Пам’яті Віталія Андрійовича Масола

21 вересня на 90-му році життя відійшов у вічність наш земляк Віталій Андрійович Масол – відомий державний і громадський діяч, політик, почесний громадянин міста Києва та Чернігівської області.

Народився Віталій Масол у селі Олишівка (нині селище міського типу Чернігівського району Чернігівської області) в родині вчителів. У 1951 році закінчив механічний факультет Київського політехнічного інституту і здобув спеціальність інженер-механік. У 1951 – 63 роках працював на посадах помічника майстра, майстра, начальника бюро технічних розробок, заступником начальника, начальником механічного цеху, заступником головного інженера Новокраматорського машино-будівного заводу. В 1963-71 роках – директор цього заводу. У 1971-1972 роках – генеральний директор виробничого об’єднання Краматорських заводів важкого машинобудування Донецької області.

З вересня 1972 по січень 1979 – 1-й заступник голови Держплану УРСР, з січня 1979 – заступник голови Ради Міністрів УРСР, голова Державного планового комітету УРСР.

З липня 1987 по жовтень 1990 – голова Ради Міністрів УРСР. Депутат Верховної Ради УРСР 9 – 11-го скликань. Народний депутат СРСР у 1989 – 1991 роках. Народний депутат України 1- го та 2-го скликань.

З червня 1994 по березень 1995 – Прем’єр-міністр України.

Обіймаючи високі державні посади він доклав багато зусиль для розбудови держави і області. Не забував про своє коріння і постійно дбав про малу батьківщину – Чернігівщину. Віталій Андрійович багато допомагав Чернігівській області, наприклад, у спорудженні радіо-приладного заводу, мосту через Десну поблизу Шестовиці, об’їзної дороги навколо Чернігова та інших важливих об’єктів.

Він не цурався громадської роботи, а тому в останні роки був Головою спостережної місії «Україна – відома», член громадського антикорупційного форуму, членом «Комітету – 2005», президентом фонду «Професіонал».

Віталій Андрійович брав участь у багатьох заходах Чернігівського земляцтва, був завжди бажаним на них. У нашій пам’яті він назавжди залишиться авторитетним і відповідальним фахівцем, мудрою, виваженою та щедрою душею людиною.

Ми всі сумуємо з приводу смерті Віталія Андрійовича Масола та висловлюємо найщиріші співчуття його рідним і близьким.

Рада ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво»

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Пам’яті Віталія Андрійовича Масола

  1. Володимир Васильович Лузан коментує:

    Як свого земляка на Куликівщині пам’ятатимуть Віталія Андрійовича за добрі справи в розбудові інфраструктури району, турботу про простих людей. В селі Салтикова-Дівиця батько майбутнього Державного діяча тривалий час працював директором школи.
    Навіть вже в досить літньому віці у складі делегації земляцького відділення Віталій Андрійович був частим гостем і порадником на різноманітних заходах у райцентрі та селах району.
    Світла пам’ять і Царство Небесне! Дякуємо Господа за те, що Ви були з нами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.