Перша Шевченківська світлиця на Талалаївщині

1550485

Незважаючи на окупаційні події, що відбуваються в Криму, а також важкий психологічний стан по всій Україні, відзначення 200-ліття від дня народження українського Пророка – Тараса Григоровича Шевченка – пройшло майже в усіх куточках держави, майже до кожного пам’ятника Кобзареві було покладено квіти.

Знаменним є й те, що по тих місцях, де перебував Поет, відкриваються світлиці на його честь.

Про перебування Генія на Талалаївщині документів поки що немає. Але той факт, що родина Горленків була знайома з Поетом, географічне розташування села біля тих місць, де перебував Тарас Шевченко, та намальований жіночий портрет «Горленко» дає теоретичне підґрунтя для того, що все-таки він міг бути в Ярошівці. До слова кажучи, на цьому портреті якраз і намальована мати Василя Петровича Горленка Марія Яківна Горленко з роду Мамчич. Візуальне спостереження полотна та фотографії, яка на щастя збереглася, якраз і дає повне підтвердження цьому.

Тому цілком закономірно, що саме в Ярошівській (зараз – Українській) школі і було розгорнуто експозицію Шевченківської світлиці та буде функціонувати там з постійним оновленням документів. Так чи інакше, але відкриття першої Шевченкової світлиці в Талалаївському районі заявила про присутність Тараса Григоровича тут і пробудила бажання продовжити цю благородно – виховну місію благодійників та представників влади і освіти району. На черзі відкриття світлиці в Талалаївській школі.

Від столичного Чернігівського земляцтва на відкритті були Яків Гальченко, Андрій Забіяка, Іван Забіяка, Микола Мірошниченко, а з боку влади голова Талалаївської районної ради Юрій Дзюбан і начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Лиходід.

Українська школа з вдячністю сприйняла подарунок і у відповідь підготувала силами учнів чудовий концерт, де виконувалися не лише пісні, танці, а й звучали з вуст учнів вірші Кобзаря. Їхнє прочитання поезії глибоко запало в душах глядачів.

Олександр ГОРБАНЬ

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.