Перші Чернігівські краєзнавчі читання присвятили 150-річчю від дня народження Юрія Виноградського

Сосниччина пам’ятна завдяки трьом найвидатнішим особистостям: Олександру Довженку, Юрію Виноградському і Миколі Адаменку.

Юрій Степанович Виноградський (23 квітня (5 травня) 1873 – 4 березня 1965) був універсальним дослідником і займався краєзнавством, природознавством, топонімікою, археологією, етнографією, мовознавством і етнографією. І дуже символічно, що саме Перші Чернігівські краєзнавчі читання присвятили 150-річчю від дня народження Юрія Виноградського. Під час заходу було сказано чимало цікавого про нашого земляка.

З вітальним словом перед науковим товариством виступив Андрій Ткач, секретар Сосницької селищної ради. З доповідями від Сосниці виступали Світлана Мисько, науковий співробітник краєзнавчого музею імені Юрія Степановича Виноградського, Марія Гирич, керівник гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості та інші дослідники і науковці.

1 липня, в 103-тю річницю з дня створення Сосницького краєзнавчого музею, представники музею та секретар ради відвідали могилу Виноградського і провели впорядкування фондових матеріалів з архіву нашого земляка.

Впевнені, що нас чекає ще багато нового про те, що дослідив наш земляк, дослідник-універсал, Юрій Виноградський.


Роман ДРОБЯЗКО

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.