Подяка Олександру Харченку

Бібліотека Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя висловлює щиру подяку Ніжинському відділенню ГО «Чернігівське земляцтво» в особі його очільника Олександра Володимировича Харченка за підтримку нашого проекту – репринтного перевидання рідкісного альбому літографій нашого земляка, видатного українського художника-баталіста та книжкового графіки Миколи Семеновича Самокиша (1860-1944).

Альбом малюнків художника М.С.САМОКИША «МОТИВИ УКРАЇНСЬКОГО ОРНАМЕНТУ», який вийшов невеличким тиражем у 1902-1904 рр., є книжковим раритетом, на жаль, маловідомим сучасним поціновувачам народного мистецтва та творчості митця, і в Україні в цілому ніколи не перевидавався.

Пропонуючи читачам репринтне відтворення цього художнього видання, видавці ставили собі за мету як привернути увагу громадськості до необхідності вивчення давніх традицій української народної творчості, так і віддати належну шану подвижницькій творчій праці нашого видатного земляка-художника.

Видання розраховане на істориків, етнологів, мистецтвознавців, культурологів, музеєзнавців, краєзнавців та широкий читацький загал, якому цікава українська культурно-мистецька спадщина.

Олександр МОРОЗОВ

Опубліковано у Анонси, оголошення, Вшанування пам'яті, У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.