Подолали тисячний рубіж

Поточний (новий) офіційний сайт Чернігівського земляцтва діє з початку липня 2013 року. 

Як відомо, з весни 2009 року діяв попередній (старий) сайт, знайти який можна за адресою http://old.chz.org.ua. На попередньому сайті перший матеріал «Суботник у Пирогові» розмістив Микола Борщ 16 травня 2009 року, а останній «№ 06 (138), 2013 газети «Отчий поріг» – Юрій Пероганич 17 червня 2013 року. Над наповненням попереднього сайту, крім Миколи Борща і Юрія Пероганича, працювали Анатолій Пінчук, Тетяна Сосновська та працівники офісу земляцтва. За період з 16.05.2009 по 17.06.2013 року, тобто за 49 місяців, на старому сайті було розміщено 321 матеріал, найбільше з яких розмістив Анатолій Пінчук. З технічних причин наповнення старого сайту було призупинено.

Наповнення нового сайту розпочалося публікацією «Вітаємо на новому сайті земляцтва!», яку розмістив Юрій Пероганич 1 липня 2013 року.

З метою уникнення перенасичення сайту спам-коментарями та недопущення відхилень від технічних вимог щодо наповнення, як це сталося зі старим сайтом, був визначений один відповідальний – заступник голови Ради земляцтва Олексій Орєхович.

За період з 1.07.2013 по 15.07.2018 року, тобто за 60,5 місяців, на новому сайті розмістили 1068 публікацій, з яких:

Анатолій Пінчук – 5 (0,5 %);

Юрій Пероганич – 63 (5,9 %);

Олексій Орєхович – 1000 (93,6 %), з них четверта частина авторські.

За наповненням сайту публікаціями можна судити про активність відділень земляцтва і їх керівників. Найчисельніше наповнення має Сосницьке відділення, в якому, крім керівника, чимало заходів провела та висвітлила в публікаціях на сайті Валентина Мовчан. Варто також відзначити активність Андрія Курданова (Чернігівське відділення), Людмили Тимофієвої (Прилуцьке відділення), Олександра Литвина (Ріпкинське відділення), Надії Кольцової (Варвинське відділення), Сергія Ковтуна (Коропське відділення), Людмили Хвої (Бобровицьке відділення), Володимира Лузана (Куликівське відділення), Сергія Панкратьєва і Євгена Клименка (Семенівське відділення), Анатолія Соляника та Сергія Кудіна (ветеранське відділення), Валерія Демченка і Ольги Жадько (молодіжне відділення).

Окремо треба відзначити роботу Носівського відділенням, наповнення публікаціями про діяльність якого забезпечує Юрій Пероганич.

Цікавими дослідженнями постійно діляться з сайтом наші земляки – уродженець села Хаєнки Ічнянського району, доцент, кандидат технічних наук Борис Гузь і уродженець села Вересоч Куликівського району, український біолог, доцент, кандидат біологічних наук Володимир Давиденко.

Різнопланові матеріали, що розміщуються на сайті отримують підтримку, відгуки або доповнення у вигляді коментарів, яких за час роботи нового сайту відвідувачі опублікували 520. Наприклад, Анатолій Пінчук (Бобровицьке відділення) до різних публікацій додав найбільшу кількість коментарів, багато з яких можуть слугувати як публікації.

Найбільшу кількість коментарів (21), з підтримкою висвітленого питання, зібрала публікація Олексія Орєховича «Остання надія» від 24.07.2014 року, до якої додав найдовший коментар Леонід Андрієвський – український графік, живописець, художник книги, журналіст, мистецтвознавець, професор, народний художник України, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка.

Сервіс Akismet захистив сайт від 13111 спам-коментарів, які регулярно видалялися головним редактором сайту.

З перших днів проведення антитерористичної операції тисячі наших мужніх земляків відстоюють свободу власної держави. Вони гідно несуть службу у лавах Збройних Сил і Національної гвардії України, у прикордонних військах, батальйоні спецпризначення «Чернігів», добровольчих формуваннях. Нам, столичним землякам-чернігівцям, є ким пишатися. Та, на жаль, і є за ким сумувати, пересвідчитись у цьому можна відвідавши сторінку сайту Пам’ять (Герої не вмирають і Герої не вмирають (у розрізі районів)).

Через сторінку Посилання відвідувачі можуть легко зайти на багато бажаних сайтів.

Крім того, відвідувачі нашого сайту в усіх куточках України та світу мають можливість читати земляцький часопис «Отчий поріг», 200-е число якого вийде наступного місяця. Саме на сайті можна знайти щирі відгуки читачів про цей унікальний друкований орган найчисельнішої громадської організації, якою є Товариство «Чернігівське земляцтво».

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у ЗМІ, Інше | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

5 коментарів до Подолали тисячний рубіж

 1. Володимир Лузан коментує:

  Так тримати, Олексію Федоровичу! Сайт цікавий, матеріали на злобу дня розміщуються без затримок. Адже наш колективний організатор, газета “Отчий поріг”, зрозуміло, виходить один раз на місяць і актуальні питання можуть спізнитися. Для прикладу, заклик щодо благодійної допомоги Обласній бібліотеці для спасіння цінних матеріалів від наслідків зливи в Чернігові, через яку було затоплено бібліотечні підвальні приміщення.
  А до земляків прохання ділитися з усіма своїми напрацюваннями, планами, діяннями тощо.

 2. Сергій Ковтун коментує:

  Якщо зайти на “Головна — Чернігівська обласна рада. Новий офіційний веб-портал” (https://chor.gov.ua) то з нього можна потрапити на сайт “Чернігівське земляцтво” (http://chz.org.ua ). І дуже добре, що депутати облради та керівники органів місцевого самоврядування області не тільки відвідують земляцький сайт, а й черпають на ньому корисну інформацію.

 3. Анатолій Пінчук коментує:

  Я вдячний Олексію Федоровичу насамперед за його подвижницький труд по наповненню сайту цікавою, своєчасною інформацією, вражаючою кількістю своїх публікацій і статей. Але головне – за його патріотичну позицію по збереженню правдивої історії України! Кілька століть народ України змушували вчити перебрехану історію. І добре, що Пам’ять Народу перемагає!
  Звичайно, мені приємно, що помітили мої коментарі. Але повірте, мені було б значно приємніше, якби загальна кількість коментарів значно перевищувала кількість публікацій (1068). I головне – щоб в рази зросла кількість авторів цих коментарів!
  Я приєднуюсь до прохання Володимира Лузана, щоб наші земляки проявляли більше активності, ділилися своїми враженнями та побажаннями з читачами сайту та газети.

 4. Вадим Богдан коментує:

  Зайшовши на сайт Чернігівського земляцтва у правому куточку одразу прочитаєш: «Нашому земляцтву – 22 роки! У товаристві близько 3000 членів».
  Анатолій Пінчук (https://uk.wikipedia.org/wiki/Пінчук_Анатолій_Миколайович) звернув увагу на те, що кількість коментарів до публікацій і статей на сайті, а по суті відгуків з висловлюванням власної думки, дуже мало (за 5 років на 1068 публікацій лише 520 коментарів). Разом з тим, спам-коментарів на цю кількість публікацій було аж 13111. Тобто рівень «заспамленості» дорівнює 12,27 спам-коментарів на одну публікацію. Про що це свідчить – не важко здогадатися: сайт наповнюється дійсно цікавою та своєчасною інформацією. Без сумнівів, більшість з цих спам-коментарів – це робота www – ботів, які працюють на державу-агресора.
  Земляцтву йде 23-й рік. У такому віці студентська молодь закінчує навчання у вишах і стає на шлях самостійного, активного життя. Час і нашому Товариству бути активнішим і лідирувати у формуванні громадянського суспільства… А виконанню висловлених у коментарях побажань Володимира Лузана і Анатолія Пінчука може також сприяти земляцький «колективний організатор»– часопис «Отчий поріг».

 5. Микола Волощук коментує:

  Як бачимо, автор публікації стисло резюмував про зроблене за п’ять років по виконанню одного з пунктів добровільно взятого зобов’язання – редагувати та наповнювати офіційний сайт громадської організації, забезпечуючи таким чином виконання багатьох положень Статуту Товариства, покликаного брати активну участь у формуванні громадянського суспільства в Україні.
  На моє переконання – він успішно справився з взятим зобов’язанням.
  І вірно буде, якщо в 200-му числі часопису «Отчий поріг», який вийде у серпні, знайдеться місце для статті «Подолали тисячний рубіж» з коментарями Володимира Лузана, Сергія Ковтуна, Анатолія Пінчука та Вадима Богдана. Адже багато поважних читачів газети з різних причин ще не освоїли комп’ютерів і взагалі не відвідують сайт, на якому чітко відслідковується не тільки патріотична позиція, а й принципове відношення до максимально об’єктивного викладення інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.