Полу Маккартні 80!

Сьогодні 80 років виповнюється легендарному серу Джемсу Полу Маккартні- британському музиканту і продюсеру, який відомий на увесь світ як один із засновників і учасників рок-гурту The Beatles.

Разом із Джоном Ленноном він написав одні з найпопулярніших пісень в історії рок-музики. Сер Пол посідає 64-ту позицію в британському рейтингу «100 геніїв сучасності», а також занесений у Книгу рекордів Гіннеса як найуспішніший музикант і композитор-пісняр усіх часів.

Його найпопулярніша пісня «Yesterday» нині має

приблизно 2500 різноманітних версій і є найчастіше виконуваною іншими музикантами. Лише на американському радіо й телебаченні вона прозвучала понад 7 мільйонів разів.

Пол Маккартні також відомий як філантроп, переконаний вегетаріанець (з 1970-х років), активіст рухів за гуманне поводження з тваринами та з підтримки країн Третього світу, кампаній проти використання протипіхотних мін і полювання на морських котиків.

Вперше в Україні музикант побував у 2008 році: 14 червня відбувся його великий безкоштовний концерт у Києві, який попри шалену зливу зібрав 350 тисяч глядачів, і ще 195 тисяч зібралися в інших містах, щоб побачити виступ на екранах.

Сер Пол був однією з перших світових зірок, які підтримали Україну в перші дні повномасштабного російського вторгнення в Україну, і виступив із відповідною заявою 28 лютого 2022 року та опублікував у своєму твітері назви організацій, які допомагають Україні. Відтоді він кілька разів виходив на сцену з українським прапором. І, поза сумнівом, ще не раз вийде.

Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва, Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.