Помер наш земляк – відомий аграрій

6 жовтня помер наш земляк Олександр Григорович Боровик – відомий український аграрій, громадський діяч, політик, керівник одного з найкращих господарств України (колгоспу «Авангард», КСП «Авангард», Агрофірми «Авангард-А», виробничо-наукового селекційного центру з м’ясного та молочного скотарства «Авангард») (з 1967 – по цей час), голова Ради колгоспів Української РСР (1990-1992), Всеукраїнської ради колективних сільськогосподарських підприємств (1992-2001), Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств (2001-2009), один із засновників Товариства «Чернігівське земляцтво (1996), народний депутат України ІІ скликання (1994-1998), Герой Соціалістичної праці, Герой України, заслужений працівник сільського господарства України, Почесний член Національної академії аграрних наук України. 

Олександр Боровик народився 20 листопада 1938 року в селі Свердловка Понорницького району (з 2016 року село Деснянське Коропського району).

Батько – Григорій Олексійович (1907-1943) загинув на фронті Другої світової війни; мати  Марія Лазарівна (1913-1963).

Олександр Григорович самотужки «пробивався в люди», пройшов шлях від колгоспника та учня школи механізації до відомого на всю Україну аграрія і Почесного члена НААНУ.

За час його керівництва у селі Свердловка зведено тепличне господарство, м’ясо-молочний переробний комплекс, хлібопекарню, автогаражі, ферми, зернове господарство, будинок культури, школу, дитячий садок, торговельний комплекс з двома залами урочистих подій на 300 місць. Господарство перетворилося в багатогалузеву агрофірму одну з кращих в Україні.

У 2006 році територія «Авангарду» увійшла до складу Мезинського національного природного парку, створення якого було у планах Олександра Григоровича ще у 80-х роках минулого століття.

Села, на землях яких розташований «Авангард», асфальтовано та газифіковано, крім цього і в навколишніх селах Сосницького, Новгород-Сіверського та Коропського районів проведено газ від Свердловської магістралі.

Силами господарства збудовано капличку та відкрито її 9 травня 2010 року.

Олександр Григорович брав участь у багатьох заходах Чернігівського земляцтва, був завжди бажаним на них, він радо зустрічав земляків у своєму рідному селі. У нашій пам’яті він назавжди залишиться авторитетним і відповідальним фахівцем, мудрою, виваженою та щедрою душею людиною.

Ми всі сумуємо з приводу смерті Олександра Григоровича Боровика, висловлюємо найщиріші співчуття його дружині, сину, онукам, всім рідним і близьким. Вічна йому пам’ять.

Рада ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво»

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Помер наш земляк – відомий аграрій

  1. Олександр Пухкал коментує:

    Олександр Григорович Боровик був мудрим і відповідальним господарем на українській землі, людина, яка своїм стратегічним і інноваційним мисленням випереджала час, а енергією надихала інших. Чернігівщина понесла чергову велику втрату. Моє щире співчуття рідним і близьким Олександра Григоровича. Світла йому пам’ять.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.