Позиція

Останніми часом серед жителів Сосницької громади, району та обласного керівництва триває активна дискусія: куди ж саме має приєднатися Авдіївська та Шаболтасівська сільські ради Сосницького району?

З цього приводу хочу висловити свою особисту позицію та позицію ради Сосницької громади, яку ми сформували на останній сесіі.

Ми за те, щоб Авдіївка та Шаболтасівка приєднались до Сосницької об‘єднаної громади, як то перебачено чинним перспективним планом об‘єднання громад Чернігівщини, який відстояли та недопустили внести до нього змін на останній сесії обласної ради.

Чому саме за таку конфігурацію громади ми боремося?

Тому що, на моє глибоке переконання, дрібні громади за кількістю населення та територією не спроможні надавати якісні та доступні публічні послуги своїм мешканцям.
З поїздок за кордон для вивчення досвіду можу з впевненістю сказати, що розвинені країни Європи та Канада рухаються шляхом укрупнення адміністративно територіальних одиниць (Польща – Пільзно,12 тисяч жителів, постає питання продовження процесу об‘єднання гмін у більш потужні; Канада – громада Chatam-Kent, 140 тисяч жителів, 2500 квадратних кілометрів, об‘єдналися в 1990 році).

То для чого об‘єднуються громади?

Вони об‘єднуються аби спільно, об‘єднуючи ресурси (бюджети) вирішувати серйозні проблеми життєдіяльності, реалізовувати масштабні інфраструктурні проекти. До прикладу:
– будівництво сучасного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) для всієї громади;
– комплексна реконструкція ДНЗ «Сонечко»;
– будівництво сучасної амбулаторії;
– водопостачання населеного пункту;
– будівництво важливої для громади дороги.

Часи змінюються, дружба чи особисте знайомство з депутатом чи чиновником високого рівня, вже не гарантія отримання державного ресурсу.

Держава нам пропонує: «Хочете щось зробити?
– Підготуйте гарний проект!
– Залучіть власне співфінансування!
– Залучіть співробітників, які зможуть це реалізувати!»

Всі ці складові можливо виконати лише об‘єднавши зусилля досить широкого кола громад.

Тому, на мою думку, об‘єднання сільських громад у межах Сосницького району і дає такі можливості.

Стосовно того, що зараз відбувається в селах Авдіївка та Шаболтасівка.

Деякі «лідери», які організовують ініціативні групи, збори підписів за створення начебто власної Авдіївської ОТГ, а насправді «підіграють» сусідній Понорницькій ОТГ, в якій 22 грудня минулого року відбулися вибори, діють, керуючись власними інтересами (земля, що на даний час орендується, ліси, занижені ставки оренди та інше).

Ось які головні мотиви рухають цей процес, при цьому всьому, апелюючи до того, що нібито Сосницька ОТГ, з більш ніж трирічним досвідом, до себе не запрошує.

Згідно Закону України «Про добровільне об‘єднання громад» жодних запрошень (окрім перебування в проєкті перспективного плану тієї громади, до якої приєднується) не потрібно, достатньо рішення сільської ради «Про приєднання» до вже створеної громади.

Тому, аргументи ці від «лукавого», мають на меті заплутати людей і схилити до «потрібного» для цих зацікавлених ініціаторів-«лідерів» рішення.

Чесно кажучи, дивує і позиція Авдіївської сільської ради, яка за 4 роки не спромоглися визначитись куди ж вони хочуть приєднатись і тим самим блокують рішення Шаболтасівської сільської ради про приєднання до Сосницької ОТГ.

Останні 4 роки – це час втрачених можливостей. За цей період можна було залучити до 20 млн гривень в інфраструктуру цих сіл.

До прикладу:
– завершити реконструкцію будинків культури;
– відремонтувати сільські дороги;
– закупити комунальну техніку для чистки доріг і вивезення побутових відходів;
– іншого.

Звертаючись до мешканців Авдіївської та Шаболтасівської сільських рад, прошу не стояти осторонь надважливих для Вашого майбутнього рішень. Не покладатись на думку, так званих «лідерів», які відстоюють власний, а не Ваш інтерес. Проявити активну громадянську позицію, і все ж таки вирішити, в якій громаді вам буде краще.

І ще одна надважлива інформація-часу для цього лишилось зовсім мало.

Сьогодні, 6 січня:

  • відбулися консультації в селі Авдіївка.

Прийняли рішення у неділю, 9 лютого, провести загальні збори громадян і сесію сільської ради та прийняти остаточне рішення;

-жителі села Шаболтасівка, після тривалого громадського обговорення на загальних зборах громадян, прийняли переважною більшістю (97-за входження в Сосницьку ОТГ; 14-за входження в Понорницьку ОТГ) рішення приєднатися до Сосницької громади!

Вітаю рішення жителів Шаболтасівської сільської ради!
Зробимо все, аби Ви не пошкодували про свій вибір!

  

Андрій ПОРТНИЙ, голова Сосницької ОТГ

Читайте також:

Консультації продовжилися

Опубліковано у Інше, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.