Президент США назвав російське вторгнення «вбивчим нападом», що викликає у пам’яті події Другої світової війни

Президент США Джо Байден запевнив українців, що Америка підтримуватиме їх країну «стільки, скільки буде потрібно» в умовах агресії Росії, що триває, і попередив інші автократії, що ставка проти Америки – це погана ставка.

У присутності посла України Оксани Маркарової президент заявив їй та американському народу: «Посол, Америка єдина у нашій підтримці вашої країни. Ми будемо з вами стільки, скільки буде потрібно».

«Наша сила не просто в прикладі нашої сили, але в сили нашого прикладу. Давайте пам’ятатимемо про те, що світ спостерігає», – сказав Байден у своїй доповіді Конгресу «Про стан справ у країні».

Він нагадав, що рік тому президент Росії Володимир Путін розв’язав жорстоку війну проти України. Байден назвав її «вбивчим нападом, який викликає в пам’яті образи смерті та руйнування, яких зазнала Європа під час Другої світової війни».

«Вторгнення Путіна стало випробуванням на всі часи, – продовжив він. – Випробування для Америки. Випробування для світу».

«Чи ми відстоюватимемо основні принципи? Чи відстоюватимемо ми суверенітет? Чи відстоюватимемо право людей жити вільно від тиранії. Чи стоятимемо ми на захисті демократії?» – Запитав Байден.

Він сказав, що такий захист важливий, тому що він зберігає світ і не дозволяє потенційним агресорам загрожувати безпеці та процвітанню США.

«Через рік ми знаємо відповідь, – продовжив президент. – Так, ми будемо. І так, ми так зробили. Разом ми зробили те, що Америка завжди робить найкраще. Ми повели за собою».

«Ми об’єднали НАТО та вибудували глобальну коаліцію, – продовжив Байден. – Ми виступили проти путінської агресії. Ми підтримали український народ».

Президент сказав, що Америка працює для того, щоб не тільки в Європі, а й у всьому світі було більше свободи, більше гідності та більше світу.

«Я не вибачатимуся за те, що ми інвестуємо в те, щоб зробити Америку сильною, – сказав Байден. – Інвестуємо в американські інновації, в галузі, які визначатимуть майбутнє, і в яких уряд Китаю має намір домінувати. Інвестувати в наші альянси та працювати з нашими союзниками для захисту наших передових технологій, щоб вони не використовувалися проти нас. Модернізувати наші збройні сили для забезпечення стабільності та стримування агресії».

«Сьогодні ми знаходимося у найстійкішому становищі за останні десятиліття для конкуренції з Китаєм чи кимось у світі», – резюмував Байден.

Президент попередив, що якщо Китай загрожуватиме суверенітету Сполучених Штатів, США вживуть заходів для захисту країни.

«Але за останні два роки демократії стали сильнішими, а не слабшими, – зазначив Байден. – Автократії стали слабшими, а не сильнішими. Союзники зміцнюються, збільшують витрати та роблять більше. Формуються мости між партнерами в Тихоокеанському регіоні та в Атлантиці. І ті, хто ставить проти Америки, дізнаються, наскільки вони помиляються. Ставити проти Америки ніколи не вигідно».

Джерело: Служба новин «Голосу Америки»

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.