Про Рябухи і рябушан

Це видання також можна назвати «першою ластівкою», оскільки започатковує серію видань Благодійного фонду «Бібліотека альманаху «Вітряк» імені Василя Горленка»історико-краєзнавчу.

Шевченко Петро Андрійович, який написав ці спогади, жив за більше, ніж тисячу кілометрів від своїх Рябух, що на Талалаївщині – в Ярославлі (РФ), але для пам’яті, любові і поваги до свого села, до її мешканців дана віддаль не мала абсолютно ніякого значення. З роками ці почуття загострювалися і врешті-решт вилилися в спогади. Побільше б таких!

Вони роками «ходили» по руках, хтось навіть хотів їх видати. Нарешті вони потрапили до фонду. Спогади написаніросійською. Подаються – мовою дитинства автора – українською.

Наше ставлення до них полягає у подвійному значенні. Насамперед – як історична пам’ятка. В іншому плані – як до фактажу, який уже ніхто із мешканці села Рябух не повторить. І в цьому їхня найбільша і справжня цінність.

Видання здійснено завдяки підтримки керівника Прилуцького відділення Чернігівського земляцтва Павла Олександровича Кривоноса, за що йому щиро й щиро дякуємо.

Іван ЗАБІЯКА

Опубліковано у Анонси, оголошення | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.