Про роботу Анни Коваленко на посаді голови Чернігівської облдержадміністрації

Як змінилося соціально-економічне життя Чернігівщини за дев’ять місяців роботи Анни Коваленко на посаді голови Чернігівської облдержадміністрації та її першої в Україні жіночої команди на чолі ОДА — розповіла очільниця виконавчої гілки влади в області під час підсумкового брифінгу 29 липня.

Політична криза в облраді, «дірка» в обласному бюджеті у 350 млн грн, останнє місце в країні за рівнем середньої заробітної плати, безробіття, погане покриттям інтернетом, мобільним зв’язком та телесигналом українських телеканалів — саме так схарактеризувала ситуацію в області у жовтні минулого року Анна Коваленко, коли відбулося її призначення.

— Тоді були визначені десять пріоритетів нової команди Чернігівської ОДА, зокрема потрапити в ТОП-10 областей за рівнем заробітної плати, співпрацювати з об’єднаннями підприємців задля створення нових робочих місць, підвищити якість медичних послуг, безкомпромісно боротися з корупцією, забезпечити територію області якісним зв’язком та інтернетом, — зазначила голова облдержадміністрації. — Для реалізації задуманого потрібно було консолідувати місцеві політичні сили. І нам це вдалося. Адже коли у мене з’являється можливість щось змінити, я її використовую.

Серед наміченого було й ефективне використання туристичного потенціалу, недопущення екологічної кризи, лідерство Чернігівщини в реалізації програми Президента України «Велике будівництво», посилення телесигналу у прикордонних північних районах області.

За словами Анни Коваленко, в області зміцнилися позиції центральної влади, вдалося об’єднати зусилля навколо екологічних проблем, започатковано роботу з комітетами Верховної Ради з актуальних питань розвитку регіону. Крім того, Чернігівська область стала пілотним регіоном, на території якого запроваджені інноваційні інструменти супутникового моніторингу використання земель та інших природних ресурсів.

Щодо залученого ресурсу на розвиток громад

Чернігівщина отримала найбільше коштів на реалізацію проєктів в межах конкурсу секторальної Програми ЄС — 55 млн грн. Область посіла перше місце в Україні за кількістю проєктів щодо підключення громад до оптоволоконного інтернету (59 млн грн, 51 громада), а також стала однією з кращих у підготовці проєктів на участь у програмі «Спроможна школа для кращих результатів» (уже на першому етапі конкурсу затверджено проєктів на близько 35 млн грн).

Уперше Чернігівщина стала пілотним регіоном в «безпековій» програмі ЄС «Міцні громади» (якісні адміністративні послуги, інформаційна безпека, підтримка ветеранів АТО та ООС, безпечні кордони).

Профінансовано створення 5 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування та одного притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства (3 млн грн).

Розпочато масштабну співпрацю з одним із найбільших міжнародних  благодійних фондів «Карітас» з реалізації соціальних проєктів і гуманітарного співробітництва.

Щодо унікального культурно-туристичного потенціалу

Культурні та туристичні локації Чернігівщини отримали пріоритетний статус для держави та підтримку Президента України:

  •  повна реставрація за три роки Національного історико-культурного заповідника «Качанівка»;
  • реконструкція Нижнього та Верхнього Валу в Чернігові;
  • об’єднання всіх культурних та туристичних локацій регіону в «Дорозі смаку і вина Чернігівщини»;
  • масштабний аудит туристичного потенціалу області.

Крім того, розроблено стратегію розвитку туристичного потенціалу, підписано меморандуми про співпрацю в сфері туризму із Львівською ОДА та Державним агентством розвитку туризму. Відповідно до останнього Чернігівщина включена в проєкт популяризації внутрішнього туризму «Мандруй Україною».

Щодо заробітної плати в області

Чернігівська область — на 8-му місці за темпами зростання середньої зарплати, підкреслила голова ОДА.

Серед зробленого Анна Коваленко назвала:

– перше місце з виплат заборгованостей по зарплаті — з початку року сума заборгованості зменшилася майже на 47% (9,3 млн грн );

– підписані меморандуми з найбільшими роботодавцями;

– налагодження співпраці освітніх установ з найбільшими роботодавцями.

Щодо вакцинації проти Covid-19

Чернігівщина зараз на третьому місці в Україні за кількістю щеплених. Створено 152 тимчасові пункти вакцинації у закладах охорони здоров’я. Залучено 26 мобільних бригад. Залишків вакцини на сьогодні достатньо, щоб забезпечити нею всіх охочих.

Утім очільниця ОДА говорила не тільки про досягнення. Головні проблеми, що потребують розв’язання для подальшого розвитку регіону, на переконання Анни Коваленко, — це відсутність міжобласної комунікаційної платформи з обміну досвідом з реалізації проєктів «Великого будівництва», невідповідність розміру штрафних санкцій нанесеним шкоді та збиткам екології, а також відсутність особливого підходу до областей з низькою щільністю населення, що створює проблеми для фінансування в сферах медицини та освіти.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Опубліковано у На Чернігівщині. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.