Про відомого президента та тих, кого стосуються обіцянки політиків

29 листопада 1932 року у Парижі народився 22-й президент Франції ЖАк Ширак (1932 – 2019). Один з найяскравіших і найулюбленіших президентів французів – після Шарля де Голля (1958-1969) та Франсуа Міттерана (1981-1995).

Жак Ширак увійшов у велику політику Франції з допомогою соратника та прем’єр-міністра Де Голля Жоржа Помпіду (згодом – також президента) і пробув у ній 45 років – з 1962 по 2007 рік. За цей час він двічі очолював уряд Франції, був міністром сільського господарства (1972) та 18 років – мером Парижу, а з 1995 по 2007 рік – президентом Франції.

Про секрет свого довголіття на найвищих посадах країни він якось сказав: «Коли мене вперше обрали, мені було 32 роки, і я одразу пішов до уряду. Потім я просто залишився назавжди. Уряди змінювалися, але я залишався разом з меблями».

Наприкінці своєї політичної кар’єри і останнього президентського терміну у 2007 році Жак Ширак порадив іншим політикам в інтерв’ю Le Monde: «Ніколи не майте справу з екстремізмом, расизмом, антисемітизмом чи неприйняттям інших». Водночас ЗМІ зафіксували і інший його влучний вислів про велику політику – «Обіцянки стосуються лише тих, хто в них вірить».

Матеріал підготувала кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Опубліковано у Інше, Присвяти. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.