Про все важливе, що турбує громаду

Сьогодні, 25 січня, відбулась позачергова сесія Городнянської міської ради восьмого скликання.

На початку засідання перед депутатами звітували дільничні офіцери Городнянського відділення поліції та начальник сектору превенції Максим Томаш за підсумками їхньої роботи за 2023 рік. Присутнім був також начальник відділення Олександр Нехаєвський. Вони коротко розповіли про свою роботу в усіх напрямках роботи дільничних – зокрема, про адміністративні та кримінальні правопорушення на території громади, профілактичну роботу, наголосивши, що одним з найпроблемніших питань на сьогодні є порушення громадянами правил автомобільного руху, зокрема водіння в нетверезому стані. А Олександр Нехаєвський розповів про те, що в роботі поліції нині вводиться система інституту шерифства і подякував за плідну співпрацю й допомогу в цьому напрямку міській раді.

Звіт було прийнято до відома, а депутати акцентували увагу дільничних на необхідності посилення роботи правоохоронних органів щодо діяльності так званих «точок», які торгують саморобними алкогольними виробами та незаконною торгівлею алкоголем без необхідної ліцензії в торговельних закладах.

Депутати розглянули й прийняли рішення з ряду фінансових та земельних питань та щодо участі міської ради в реалізації спільного проєкту з іншими громадами і щодо створення спільного комунального підприємства.

Емоційно обговорювались питання щодо перейменування вулиць міста на вимогу чинного законодавства. Якщо жителі 15 сіл громади після проведення обговорень на зборах надали з кожного села письмові колективні заяви з пропозиціями щодо переймувань вулиць, то ніяких питань у депутатів не виникло і за пропозиції було проголосовано одноголосно, а от обговорення перейменувань вулиць міста було тривалим. Після дебатів були прийняті рішення про перейменування в Городні вулиці 1-го Травня на вулицю Захисників України, вулиці 8 Березня та її провулків – на вулицю та провулки Свободи, вулицю Гагаріна – на вулицю Григорія Сковороди, вулицю Горького та її провулки – на Гетьманську, вулицю Пушкіна – на вулицю Івана Франка, вулицю Чкалова та її провулки – на вулицю Леоніда Каденюка, вулицю 40 років Перемоги та ї провулки – на вулицю Європейську.

Жителі деяких вулиць активно включались в обговорення і пропонували варіанти назв або висловлювались в підтримку тієї чи іншої назви, або ж звертались в міську раду з колективними листами, висловлюючись більшістю за запропоновану ними назву.

Депутати висловлювали думку, що при перейменуванні вулиць насамперед треба керуватись побажаннями людей. Або ж мешканці вулиць погоджувались з запропонованими в опитуванні назвами, тому профільна комісія обирала їх як єдиний варіант.

Складнішим виявилось питання перейменування вулиць Зої Космодем’янської та Светочєва. Щодо перейменування вулиці Зої Космодем’янської емоційно обговорювалось два запропоновані варіанти – перший з них дати назву вулиці Мальовнича, про що прохали у письмовому зверненні жителі вулиці, другий – назвати вулицю на честь загиблого Героя Андрія Жадченка. Після тривалих обговорень голосування не принесло результату – думки депутатів розділились і жоден з варіантів не набрав необхідної кількості голосів. Вулиці імені Андрія Жадченка в Городні – бути, одностайно вирішили депутати, бо він як людина, яка багато зробила для громади й залишила в її історії яскравий слід, заслуговує на увічнення пам’яті. Доцільно було б, озвучували присутні, перейменувати на його честь вулицю Мирославську, на якій він народився. Але для цього потрібно провести опитувальну і роз’яснювальну роботу серед її жителів, чим займатиметься ініціативна група. А вулиці Зої Космодем’янської, яка підпадає під вимоги щодо перейменування, доведеться повторно проходити процедуру перейменування як то визначено Законом.

Залишилась неперейменованою і вулиця Свєточева – закон дозволяє залишати назви Героїв Радянського Союзу, солдатів, офіцерів, лікарів, людей, які боролись за визволення України. Пам’ять про 21- річного Георгія Свєточева, який загинув за звільнення Городнянщину від  гітлерівських окупантів, на думку депутатів, має право жити.

Детально з рішеннями сесії по всіх питаннях можна буде ознайомитись у відповідному розділі офіційного сайту міської ради.


Світлана БІЛЬСЬКА

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.