Про земляцтва українців у Москві

Кількість відвідувачів нашого сайту постійно зростає. Це дуже добре, а ще кращим є те, що серед них багато небайдужих до долі земляків-чернігівців, українців України та Російської Федерації, до вивчення однієї з найбільш поширеніших мов у світі – української мови.

Зокрема, в матеріалі Федора Яроцького від 2 квітня 2014 року «Українці в Москві» згадувалося про те, що в столиці Російської Федерації діти та онуки українців, які волею долі там опинилися ще за часів СРСР, вивчають українську мову. Для прикладу він згадав про святковий концерт, який пройшов у державному бюджетному загальноосвітньому закладі м. Москви середній загальноосвітній школі «Центр освіти № 1941» з нагоди 200 – річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, а також про те, що хлопчики та дівчатка, які навчаються саме в ній, вивчають українську мову та культуру братнього народу України.

Таке повідомлення одразу привернуло увагу окремих відвідувачів нашого сайту, а деякі з них навіть виявили бажання «відправити своїх онуків на навчання до української школи в Москві».

Звісно, що в Москві немає школи з викладанням українською мовою, але це аж ніяк не перешкоджає дітям та онукам українців, які там живуть і працюють, вивчати українську мову.

Крім того, українці не тільки в Москві, а й всієї Російської Федерації заздрять росіянам в Україні, які мають можливість навчати дітей у школах з викладанням російською мовою та мати її за другу державну. Без сумніву – така політика вітчизняних законодавців тільки підкреслює їх мудрість і далекоглядність. Адже відомо – чим більше людина знає мов, тим вона розумніша. А ще з приводу мов є багато корисних висловлювань відомих людей. Французький письменник, історик, філософ-просвітник Франсуа Вольтер говорив: «Знати багато мов – значить мати багато ключів до одного замку». Видатному німецькому гуманісту Еразму Роттердамському належить вислів – «Мова – найкращий посередник для встановлення дружби та злагоди». Богослов, державний діяч, мандрівник і письменник Османської імперії 17 століття Евлія Челебі вважав, що «Українці – стародавній народ, а мова їхня багатша і всеосяжніша, ніж персидська, китайська, монгольська і всілякі інші». «Я дуже люблю народну українську мову, звучну, барвисту й таку м’яку», – так любив говорити російський письменник і громадський діяч Лев Толстой.

Якось під час перебування в Росії, мені довелося бути свідком суперечки кількох росіян про українців. Вона завершилася тим, що один з них відрізав іншим: «Українці великий народ, розумніший за нас росіян, бо знають мінімум дві мови – українську та російську, а ми з вами знаємо тільки російську!»

Мабуть бажання знати кілька мов в українців закладено генетично. От і хочуть вони щоб їхні діти та онуки в Росії вивчали українську мову. Тож не випадково вони об’єднуються в різні громадські організації, в тому числі – земляцькі.

У Москві діють наступні земляцтва: РГО «Вінницьке земляцтво» (http://vinnitsa.dmsnpiro.mos.ru/), РГО «Дніпропетровське земляцтво «Днiпряни», РГО «Земляцтво Донбасівців» (http://donbass-moscow.ru/), МГО «Земляцтво Житомирян», відділення в Російській Федерації та Москві (http://zhitomir.dmsnpiro.mos.ru/), РГО «Запорізьке земляцтво», РГО «Земляцтво киян», РГО «Кіровоградське земляцтво «Єлисаветград» (http://kirov.dmsnpiro.mos.ru/), РГО «Кримське земляцтво», НП «Луганське земляцтво – Московська Асоціація «Лугань», РГО «Миколаївське земляцтво», РГО «Одеське земляцтво», РГО «Полтавське земляцтво», РГО «Русинське земляцтво «Карпатська Русь», РГО «Севастопольське земляцтво», РГО «Сумське земляцтво», РГО «Тернопільське земляцтво», РГО «Харківське земляцтво», РГО «Земляцтво вихідців з Хмельницької області», РГО «Чернігівське земляцтво», НП «Херсонське земляцтво зі сприяння культурного та соціально-економічного розвитку Херсонщини «Таврія».

Всі названі земляцтва Москви та українські громадські організації в Санкт-Петербурзі «Злагода» об’єднані в «Раду земляцтв України». На офіційному сайті Ради www.ukrzemsovet.ru можна знайти всю необхідну інформацію для контактів із земляками в Москві.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Загальні заходи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.