Прокурор Міжнародного кримінального суду почав розслідування щодо злочинів Росії

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан вирішив почати розслідування щодо скоєння Росією воєнного злочину та злочину проти людства в Україні.

Джерело: заяву Хана на сайті Міжнародного кримінального суду (МКС).

Пряма мова: «Минулої п’ятниці я висловив свою дедалі більшу стурбованість подіями, що розгортаються в Україні… Сьогодні я хочу повідомити, що вирішив якомога швидше почати розслідування ситуації в Україні».

Деталі: Карім Хан зазначив, що Україна не є державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду, тому сама не може передати цю ситуацію до його офісу.

Але юрисдикція суду вже двічі визнавалася щодо подій в Україні: перша декларація – щодо злочинів, скоєних на території України з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року,. Друга декларація – щодо злочинів, скоєних в Україні з 20 лютого 2014 року.

Пряма мова: «Я ознайомився з висновками Офісу, що випливають із попереднього вивчення ситуації в Україні, та підтвердив, що є достатні підстави для початку розслідування.

Зокрема, я впевнений, що є обґрунтовані підстави вважати, що в Україні були скоєні як воєнні злочини, так і злочини проти людства стосовно подій, які вже були оцінені під час попередньої експертизи Офісом.

Враховуючи розширення конфлікту останніми днями, я маю намір, щоб це розслідування також охопило будь-які нові ймовірні злочини, що підпадають під юрисдикцію мого офісу, які вчиняються будь-якою стороною конфлікту на будь-якій частині території України».

Деталі: Головний прокурор МКС доручив своїй команді вивчити всі можливості «збереження доказів».

Наступним кроком є ​​продовження процесу пошуку та отримання дозволу від Палати попереднього провадження Суду на відкриття розслідування.

Альтернативний шлях, який міг би прискорити розгляд справи, – це передача державою-учасницею МКС ситуації до офісу головного прокурора.

Хан заначив, що продовжить уважно стежити за подіями в Україн, і закликав надсилати інформацію щодо ситуації на пошту: otp.informationdesk@icc-cpi.int.

Головна прокурор України Ірина Венедіктова прокоментувала це так: «Велика наша перемога і перший крок до того, що я обіцяла громадянину Путіну вчора».

Олена РОЩІНА, «Українська правда»

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.