Пригадали добрі справи року й окреслили плани майбутнього

14 грудня в Міжнародному виставковому центрі столиці відбулася конференція ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво». 

На конференцію запрошені: члени та почесні члени Ради, члени ревізійної комісії, делеговані від відділень земляки – загалом понад сто осіб.

Відкриваючи конференцію, голова Ради земляцтва Віктор Вікторович Ткаченко сказав:

«Шановні друзі!

Чернігівська громада завершує двадцять третій рік своєї доброчинної діяльності на рідній Сіверській землі. Традиції нашої громадської організації зобов’язують пригадати добрі справи року й окреслити плани майбутнього.

Але життя диктує свої умови. Хтось народжується, а хтось відходить у засвіти.

Впродовж року ми понесли відчутні втрати в наших лавах.  З життя пішли:

Віталій Масол, Валерій Сарана з Чернігівського відділення;

Левко Лук’яненко з Городнянського відділення;

Віталій Шевченко, Лариса Гудименко з Ічнянського відділення;

Олександр Боровик з Коропського відділення;

Борис Харитонов з Прилуцького відділення;

Василь Довгопол з Бобровицького відділення;

Микола Тищевський з Ріпкинського відділення;

Володимир Шинкаренко, Микола Федоренко з Прилуцького відділення;

Валентина Шестопалова, Іван Фінь, Федір Солдат з Борзнянське відділення;

Володимир Кедров, Олег Тарасенко, Богдан Гурбик з Сосницького відділення.

За час воєнних дій на сході України наша Сіверщина втратила близько 200 славних синів.

Саме сьогодні Україна і весь світ вшановують пам’ять тих, хто, ризикуючи своїм життям, рятував людство від чорнобильської чуми.

Прошу вшанувати їх пам’ять хвилиною мовчання.

Потім для ведення конференції обрали президію у складі – голови Ради Віктора Ткаченка, виконавчого директора Тетяни Літошко та голови ревізійної комісії Олега Проценка, а також затвердили наступний порядок денний:

1.Доповідь голови Ради Товариства про роботу земляцтва у 2018 році (до 20 хв.).

2.Звіт ревізійної комісії, вирішення фінансових питань (до 10 хв.).

3.Про обрання голови Ради на черговий термін.

4.Про внесення змін до складу Ради Товариства.

5.Про порядок проведення загальних зборів до 23-річчя утворення земляцтва.

По першому питанню порядку денного Тетяна Літошко слово для звітної доповіді надала голові Ради земляцтва Віктору Ткаченку.

По другому питанню порядку денного Тетяна Літошко слово надала голові ревізійної комісії Олегу Проценку.

Олег Олександрович зачитав «АКТ перевірки фінансової діяльності громадської організації«Товариство «Чернігівське земляцтво» за 2018 рік».

Після заслуховування двох перших питань порядку денного слово взяв Віктор Ткаченко, котрий запропонував обговорити звітну доповідь і звіт ревізійної комісії.

У обговоренні звітної доповіді та звіту ревізійної комісії взяли участь:

Олег Шекера, делегат від Прилуцького відділення, доктор медичних наук, професор, фахівець з сімейної медицини, зупинився на нагальних питаннях, що турбують земляків;

Володимир Попович, делегат від Борзнянського відділення, скориставшись нагодою, крім іншого, коротко розповів про миротворчі місії України, участь у них земляків-чернігівців, відгуки іноземців про українців і вручив подяки від Всеукраїнськоїспілки ветеранів війни членам земляцтва Ніні Саєнко, Олександру Литвину, Володимиру Федяю і Олександру Пухкалу;

Ніна Саєнко, делегат від Борзнянського відділення, брала активну участь у проекті «Знати, берегти, любити», а тому  їй було про що розповісти;

Надія Голота, делегат від Бобровицького відділення, відзначила велику роль земляцтва у громадському житті області та країни і, як завжди, запропонувала визнати його роботу не «задовільно», а «добре»;

Олександр Пухкал, член Ради, голова Бахмацького відділення, зробив чимало пропозицій щодо покращання роботи Товариства, наприклад, омолодження Товариства шляхом залучення студентської молоді, пошуку заможних земляків з метою залучення їх коштів на різні програми земляцтва. Олександр Григорович також висловив занепокоєння з приводу великої кількості пасивних членів земляцтва, котрі тільки й того, що можуть прийти на загальні збори земляцтва;

Олександр Харченко, голова Ніжинського відділення, перш за все, вирішив представити себе землякам, оскільки вперше присутній на конференції земляцтва, але вже встигнув провести ряд заходів на малій батьківщині.

Після обговорення обох звітів, делегати одноголосно проголосували за затвердження:

звіту голови Ради Товариства про роботу земляцтва у 2018 році;

звіту голови ревізійної комісії про фінансову діяльність – Товариства у 2018 році.

По третьому питанню порядку денного слово взяла Тетяна Літошко:

«Друзі! Відповідно до Статуту Товариства голова Ради обирається терміном на 5 років. Віктора Вікторовича Ткаченка головою нашого земляцтва ми переобирали 20 грудня 2013 року. Термін його повноважень завершується.

Віктор Вікторович очолює Чернігівське земляцтво з 25 березня 1999 року, тобто 4 каденції. Щонайперше, дорогі друзі, давайте привітаємо Віктора Вікторовича з 20-річним проводом нашої багаточисельної громади та подякуємо за величезну роботу з надання різнобічної допомоги нашій рідній Сіверщині та об’єднання в товаристві кращих вихідців з Чернігівщини, що знайшли життєвий прихисток у столиці

Нам необхідно обрати голову Товариства на наступні 5 років».

Після Виступу Тетяни Андріївни, присутні делегати запропонували на наступний термін обрати на посаду голови Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» Віктора Ткаченка. Інших пропозицій не надійшло.

В ході відкритого голосування, шляхом підняття рук, Віктор Вікторович був обраний головою Ради земляцтва на черговий 5-річний термін.

Учасники конференції оплесками привітали Віктора Ткаченка з обранням головою Ради Товариства «Чернігівське земляцтво».

В свою чергу Віктор Вікторович подякував землякам за довіру.

По четвертому питанню порядку денного доповідав Віктор Ткаченко:

«Від останньої конференції 22 грудня 2017 року у складі Ради відбулись зміни:

-27 вересня на зборах представників Ніжинського відділення склав свої повноваження Петро Петрович Захарченко. Обрано керівником  Олександра Володимировича Харченка. 

Олександр Харченко народився 12 жовтня 1980 року в Чернігові. Закінчив Харківську національну академію міського господарства та Національну академію України імені Ярослава Мудрого. Працював адвокатом у Ніжині. Депутат Київської міської ради VIII скликання, заступник голови Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.

-12 жовтня склав повноваження голова Менського відділення Микола Михайлович Ткач. Обрано керівником Станіслава Олексійовича Довгого.

Він заслужений діяч науки і техніки України,доктор фізико-математичних наук, професор, академік, член президії НАН України, автор понад 200 наукових праць, багатьох монографій, підручників і навчальних посібників. Мала планета у всесвіті № 12189 названа його ім’ям. Крім іншого, Станіслав Олексійович, син відомого українського поета, митця Олексія Прокоповича Довгого.

-14 листопада за сімейними обставинами склав повноваження голова Коропського відділення Володимир Іванович Буглак. Обрано керівником Віктора Миколайовича Кузуба.

Віктор Кузуб має дві вищі освіти, учасник бойових дій.  З червня2017 по цей час– перший заступник  голови  Коропської районної державної адміністрації, виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації.

Прошу висловити свою думку щодо обрання членами Ради Товариства Олександра Харченка, Станіслава Довгого, Віктора Кузуба».

Після висловлювання думок, надійшла пропозиція обрати Олександра Володимировича Харченка, Станіслава Олексійовича Довгого та Віктора Миколайовича Кузуба членами Ради земляцтва.

В результаті таких змін Віктор Вікторович запропонував ввести до складу почесних членів Ради: Миколу Михайловича Ткача, Петра Петровича Захарченка, Володимира Івановича Буглака. Пропозиція була одноголосно підтримана.

По завершенню голосувань, Віктор Кузуб попросив, щоб йому надали слово та вручив Почесну грамоту Коропської райдержадміністрації Володимиру Буглаку.

По п’ятому питанню порядку денного Віктор Ткаченко повідомив:

«Досягнута домовленість про проведення загальних щорічних зборів земляцтва 11 січня 2019 року у Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті 15, павільйон 3 (вхід 3-С та 3-А). Пропонується реєстрацію розпочати з 15:00 години, офіційну частину зборів провести з 17:00 до 18:00 години. Протягом однієї години подивитися святковий концерт і продовжити земляцьке спілкування по відділеннях.

Організацію, підготовку та проведення зборів покласти на виконавчого директора  Тетяну Літошко та керівників відділень.

Просити керівників органів виконавчої влади т амісцевого самоврядування Чернігівської області, за усталеною традицією, взяти активну участь у земляцькому зібранні».

Віктор Вікторович також звернувся до присутніх:

«Шановні колеги! Ми обговорили 5 питань порядкуденного.  Оскільки в ході обговорення звітів і повідомлень суттєвих пропозицій щодо змін у нашій фінансовій діяльності не надійшло, а робота земляцтва впродовж 2018 року оцінена як задовільна (Надія Голота, навіть, запропонувала визнати доброю), пропоную погодитись з прийнятими рішеннями.

Дякую Вам за активну підтримку головного курсу  діяльності Товариства –консолідації зусиль земляків у соціально-економічному та культурному розвитку Сіверського краю. В кожному з ваших виступів були глибокі роздуми про сутність земляцького руху, про нашу  взаємодію з рідною Чернігівщиною, її владними та громадськими структурами, з іншими земляцтвами у столиці. Всі ці пропозиції будуть ретельно вивчені та максимально враховані в Угоді про співпрацю з обласною державною адміністрацією і обласною радою, а також у робочих планах Товариства та відділень на 2019 рік. Спасибі за ваші пропозиції щодо проведення наших загальних зборів. Дійсно, ми повинні зробити все, щоб зібрання 11 січня 2019 року стало справжнім земляцьким святом, новим імпульсом для об’єднання та спрямування наших земляцьких сил і можливостей на подальшу розбудову, збереження та примноження духовних скарбів нашого Сіверського краю.

Друзі, здається, зацікавленість до нашої роботи вичерпана.

Дякую Вам за роботу, за цікаві запитання, зрештою, за небайдужість до нашої роботи та  наших проблем. Сподіваюсь, що роздуми після цієї зустрічі, які ви доведете до земляків у розмовах і засобах масової інформації – районних газетах,«Отчому порозі», на земляцькому та інших сайтах, будуть цікаві всім – і тим, хто спостерігав за нашою роботою впродовж 23-х років, і тим, для кого слова «об’єднання земляків» стануть закликом до єднання!

Дякую всім за плідну роботу!»

Конференція завершилася, але її учасники ще довго були під її враженням, тривалий час спілкувалися між собою, в делегаціях і між делегаціями, обмінювалися досвідом і думками.

 

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Пригадали добрі справи року й окреслили плани майбутнього

  1. Валентина Терещенко коментує:

    Настільки детально поданий матеріал… неначе особисто була присутньою на Конференції. Дякую, не змінному автору, у висвітленні події. Дякую і за інформацію і за світлини…вдивлялася в знайомі обличчя…декого відразу не впізнала…час біжить…декого й не знаю…багатьох було приємно побачити. Дякую Олексію Федоровичу Орєховичу за повну і щедру подачу у висвітленні події.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.