Пишаємося! Пам‘ятаємо! Сумуємо…

28.01.1951 – 31.01.2018 – Каденюк Леонід Костянтинович.

З днем народження, дорогий наш Леоніде Костянтиновичу і вічна Вам пам’ять!

Як сумно і прикро, що так раптово, безповоротно та безнадійно нас залишають дорогі нашим серцям люди…

Сьогодні, 28 січня, Леоніду Костянтиновичу Каденюку, видатній людині сучасності, виповнилося б 72 роки… Нажаль 31 січня 2018 року, серце Леоніда Костянтиновича перестало битися.

З часів польоту Леоніда Каденюка в космос, в Україні не було таких великих проривів в аерокосмічній галузі. Україна повинна робити все, щоб відновити цю галузь, а без таких людей, як Леонід Каденюк, це неможливо. І вони не можуть з’явитися просто так – бо потрібно шанувати історію країни та поважати її синів і героїв!

Дуже важливо і потрібно, щоб ми шанували пам’ять про великих людей нашої сучасності та передавали знання про них нашим нащадкам!

Леонід Каденюк – людина, яка була для Міжнародної громадської організації «Рада з екологічної безпеки» – практично рідною. Впродовж багатьох років він тісно співпрацював з нашою організацією, активно сприяв вирішенню питань розвитку екологічної сфери в Україні, а після смерті отримав звання Назавжди Почесного Голови Міжнародної громадської організації «Рада з екологічної безпеки».

У свої 67 років Леонід Костянтинович ще був сповнений творчих задумів, енергії, надії знову побувати у космосі. Незадовго до смерті він отримав запрошення стати членом екіпажу місії на приватну космічну станцію в 2021 році. Та, нажаль, не судилося…

36 років знадобилося хлопчику з буковинського села, щоб здійснити свою мрію про політ у космос. Завдяки Леоніду Каденюку на навколоземній орбіті вперше пролунав гімн незалежної України, був розгорнутий національний прапор, там побував «Кобзар» Тараса Шевченка. Незважаючи на належні почесті та світову популярність, Леонід Каденюк залишався простою, щирою, дуже скромною та порядною людиною. Він допомагав людям, як міг, але робив це спокійно, без розголосу, уникаючи оприлюднення.

«Я в житті не зробив жодного вчинку, за який мені було соромно» – і Леонід Костянтинович Каденюк, вимовляючи ці слова, був щирий. А значить, своє життя він прожив недаремно, залишившись в пам’яті сучасників чесною та порядною людиною, і не тільки символом досягнень української космічної програми.

Леонід Костянтинович – це Людина з Великої букви!

Людина, яку шанували за його порядність, за його стійку життєву позицію, за вагомий внесок в іміджеву складову України на світовому рівні і якого мають пам’ятати майбутні покоління!

Світла Вам пам’ять та вічний спокій….

Сергій ОРЄХОВ з Валерієм ЦИБУХОМ

Опубліковано у В громадських організаціях, Вшанування пам'яті, Герої не вмирають. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.