Рідіють ряди засновників земляцтва

Сьогодні, за добу до 83-річчя, відійшов у вічність наш відомий земляк, багаторічний член Ради, виконавчий директор ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» в 2008-2010 роках Петро Іванович Медвідь – український журналіст і письменник, заслужений журналіст України, почесний прикордонник України, полковник у відставці.

Народився Петро Медвідь 27 серпня 1939 року в селі Володькова Дівиця на Носівщині Чернігівської області.

Закінчив Вище військово-політичне училище та редакторський факультет Військово-політичної академії.

Працював у пресі. У 1970—1975 роках – заввідділу, редактор газети «Часовой Родины» Східого прикордонного округу. Згодом – редактор газети «Прикордонник України» (1980—1992). У 1992-1995 роках – начальник прес-служби Держкомкордону України. У 1995 – 2008  роках — заступник головного редактора газети «Урядовий кур’єр».

Автор кількох книжок, сценаріїв документальних фільмів про прикордонників: «Застава за облаками» (1972), «Світло зеленої ракети» (1975), «Дні і ночі кордону» (1985). «Моя чернігівська родина» (2010).

Автор нарису «Стежками партизанської слави» про свого земляка, партизанського командира Миколу Симоненка. Багаторічний член редакційної ради земляцького часопису «Отчий поріг» і автор чисельних прозових і поетичних рядків до нього.

Багато часу приділяв громадській роботі як дійсний член Українського товариства «Інтелект нації» та член – Національної спілки журналістів України, Міжнародної асоціації письменників баталістів і мариністів, Громадської ради при Адміністрації Держприкордонслужби. Один з ініціаторів створення товариства, член його Ради, а в 2008-2010 роках – виконавчий директор земляцтва.

Ми глибоко сумуємо та висловлюємо найщиріші співчуття рідним і близьким Петра Івановича Медвідя, а в першу чергу дружині Надії Іванівні та донькам Тетяні й Оксані, з приводу непоправної втрати.

Рада ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво»

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.