Робити добро легко

Напередодні Дня фізичної культури та спорту, 10 вересня, представники молодіжного відділення Чернігівського земляцтва навідались на малу Батьківщину, а саме у комунальний заклад «Старобасанська гімназія» села Стара Басань на Бобровиччині.

Цей комунальний заклад є водночас школою та рідною домівкою для майже 60 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з малозабезпечених, багатодітних та неблагополучних сімей.

Прибули, звісно, не з пустими руками, а привезли численні подарунки: настільні та розвиваючі ігри, іграшки, одяг, взуття та LED-телевізор.

Але, як для самих дітей, так і для нас, головним були не подарунки, а можливість провести з дітками час, поспілкуватися, побігати у футбол та зробити зарядку і фізичні вправи на спортивному майданчику.

Маленькі вихованці провели нам екскурсію, показали свої кімнати, класи для навчання, спортивну і актову зали, їдальню. Варто відмітити, що попри брак фінансування викладачі та вихователі вкладають величезні сили як у підтримання порядку: дуже охайна територія, скрізь чисто та старанно прибрано, зсередини стіни корпусів розписані дивовижними малюнками, так і у розвиток дітей: на базі закладу успішно функціонують різноманітні спортивні та творчі секції. А малеча хвалилася нам своїми досягненнями і не лише у спорті, яких просто не злічити, а й у творчості.

Діти розповідали нам про свої мрії та плани, про час у родинах та у дитячому будинку, багато розпитували та цікавилися, а наприкінці навіть не хотіли відпускати. І лише з обіцянкою, що ми ще повернемося, та чітким розумінням, що саме так і буде, ми вирушили й ще довго згадували їх сяючі очі та щирі посмішки.

Ольга ЖАДЬКО

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.