Розглядається можливість патронажу над відновленням Чернігівщини

Економічно найпотужніший французький регіон Іль-де-Франс розглядає можливість патронажу над відновленням Київської та Чернігівської областей.

Керівництво території вже ухвалило рішення про виділення 1,1 млн євро на проекти підтримки України. Ми дуже вдячні за таку масштабну допомогу нашій державі. Тепер справа за визначенням конкретних дій з відновлення наших областей.

Сьогодні обговорили це з президенткою ради регіону Іль-де-Франс Валері Пекресс. Вона приїхала до України, щоб особисто оцінити масштаби руйнувань Київської та Чернігівської областей і сформувати бачення їх майбутньої відбудови.

Для нас важливе не просто відновлення інфраструктури та житла, якими вони були до вторгнення рф. Ми маємо відбудувати їх за новими принципами та підходами.

Йдеться про сучасне міське планування, енергоефективність, доступність та зручність для мешканців. Ми маємо використовувати новітні підходи для створення транспортної, освітньої, рекреаційної та загалом всієї міської інфраструктури.

Французькі колеги зможуть надати Україні власну експертизу ревіталізації зруйнованих районів, а також взяти участь у розробці генпланів, залучивши найкращий досвід урбаністики.

Окремо важливо відзначити можливість використання французького досвіду та практик з переробки та утилізації відходів, зокрема – у сфері сільського господарства.

Залучення експертів, інструментів та методик з побудови високоефективної економіки, яку має Іль-де-Франс, допоможе зробити Київщину і Чернігівщину драйверами розвитку країни. Очікуємо, що співпраця з регіоном пришвидшить економічне зростання наших територій та України в цілому.

Юлія СВИРИДЕНКО

Опубліковано у Захист і підтримка України | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.