Розглянули важливі питання земляцького життя

26 жовтня відбулося засідання Ради земляцтва з порядком денним:

1.Про передплату газети «Отчий поріг» на 2018 рік.

2.Про проведення загальних зборів.

3.Про заходи з підготовки документального фільму про роботу земляцтва у  2017 році.

4.Про заходи з підготовки фотоматеріалів для створення стендів до загальних зборів-2018.

5.Про скликання чергової конференції та затвердження її порядку денного.

6.Організаційні. 

За час від останнього засідання Ради земляцтва пішли з життя активні земляки, почесні члени Ради Микола Прокопович Компанець, Микола Андрійович Хорошок, Микола Петрович Березненко, багаторічний заступник керівника Корюківського відділення Ілля Данилович Борисенко. Їх пам’ять вшанували хвилиною мовчання.

З першого питання порядку денного «Про передплату на газету «Отчий поріг» поінформувала виконавчий директор Товариства Тетяна Літошко. Вона наголосила, що нинішнього року передплата йде дещо пасивніше, ніж у попередні роки, оскільки вартість передплати зросла майже вдвічі. І це при тому, що земляцтво з його редакційною колегією ані на копійку не підвищило вартість послуг на підготовку номера газети. Зросли вартість друку видання та послуги «Укрпошти». Але це об’єктивні реалії нинішнього економічного стану у нашій державі і ми мусимо з цим змиритись. Проте наш часопис «Отчий поріг» впродовж 16 років підтвердив своє право на життя і ми будемо продовжувати його видання та розповсюдження.

Олексій Орєхович поділився досвідом роботи Сосницького відділення щодо організації передплати у попередні роки. Спочатку запровадили лотерею передплатникам та розіграш символічних призів і подарунків, а затим – конкурс на кращого передплатника (за чисельністю передплати) та відповідні винагороди, що певною мірою стимулювало земляків.

По першому питанню порядку денного вирішили:

1.1.Рекомендувати керівникам відділень активізувати роботу з передплати газети та, по можливості, зберегти кількість передплати на рівні 2017 року.

1.2.Врахувати досвід роботи Сосницького відділення в організації передплати «Отчого порогу».

1.3.Своєчасно інформувати редакцію газети про проведені відділеннями заходи з метою висвітлення їх у земляцькому часописі.

З другого питання порядку денного «Про підготовку до загальних зборів» доповів голова Ради Товариства Віктор Ткаченко.

Віктор Вікторович поінформував про передбачувані зміни у порядку проведення зборів з нагоди 22-ї річниці створення земляцтва:

Фойє зали буде оформлене світлинами, які відображають історію діяльності земляцтва за період 1996- 2017 років:

-передбачається розмістити стенд щодо діяльності земляків, які створювали земляцтво та започатковували земляцький рух в Україні, але відійшли у засвіти;

-продовженням мають бути світлини з діяльності земляцтва за весь період його існування, зв’язки з релігійними конфесіями, іншими земляцтвами, громадськими організаціями тощо;

-наступний розділ продовжать 23 стенди структурних підрозділів земляцтва.

Виступи у фойє народних художніх колективів з окремих районів області.

Офіційна частина зборів розпочнеться демонстрацією документального фільму про життя і діяльність земляцтва «Пізнай свій край».

Завершиться офіційна частина підписанням Угоди про співпрацю Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, ради Товариства «Чернігівське земляцтво» у м. Києві на 2018 рік.

Традиційні зустрічі «по куренях».

По другому питанню порядку денного вирішили:

2.1. Інформацію прийняти до відома.

2.2. Зобов’язати керівників відділень надати повідомлення про дату  проведення зборів відділень. Завершити проведення звітних зборів відділень до конференції, вирішити організаційні питання відповідно до рекомендацій.

З третього питання порядку денного «Про заходи з підготовки документального фільму про роботу земляцтва у  2017 році» слухали Віктора Ткаченка та Валентину Шестопалову – режисера фільму. Вони звернулися до керівників відділень з проханням пришвидшити надання відео – та фотоматеріалів про роботу відділень до офісу земляцтва. Валентина Андріївна наголосила на необхідності підкріплення кожної дії відділення відеоматеріалами або фоторядом.

По третьому питанню порядку денного вирішили:

3.1.До 20 листопада завершити надання матеріалів для підготовки фільму.

З четвертого питання порядку денного «Про заходи з підготовки фотоматеріалів для створення стендів до загальних зборів-2018» Віктор Ткаченко проінформував, що наступні загальні збори мають пройти за дещо іншою концепцією. Замість традиційних виставок майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з Чернігівщини передбачається розмістити  стенди з фотографіями за весь період діяльності земляцтва. Технічні можливості МВЦ дозволяють розмістити близько 180 стендів, на яких міститиметься 12-15 світлин. Добирати їх ми маємо разом – керівники відділень та офіс земляцтва. Завершити технічну підготовку для компанування фотостендів необхідно до 15 листопада. Він також попросив проголосувати за наступні пропозиції:

-до 15 листопада надати списки та світлини визначних постатей, які, на розсуд відділення, відігравали важливу роль в життя суспільства, держави, малої батьківщини, земляцтва.

-до 15 листопада погодити сформовані офісом земляцтва макети фотостендів по кожному відділенню.

По четвертому питанню порядку денного вирішили:

4.1.До 15 листопада надати списки та світлини визначних постатей, які, на розсуд відділення, відігравали важливу роль в життя суспільства, держави, малої батьківщини, земляцтва.

4.2.До 15 листопада погодити сформовані офісом земляцтва макети фотостендів по кожному відділенню.

З п’ятого питання порядку денного «Про скликання чергової конференції та затвердження її порядку денного» поінформував Віктор Ткаченко. Він зазначив, що найбільш прийнятною датою проведення конференції є 22 грудня 2017 року. До розгляду він запропонував наступний порядок денний конференції:

1.Про проведення загальних зборів Товариства. Доповідає Віктор Ткаченко.

2.Звіт про роботу Товариства у 2017 році. Доповідає Віктор Ткаченко.

3.Звіт Ревізійної комісії. Доповідає Олег Проценко.

4.Вирішення фінансових питань. Доповідає Надія Сорокопуд.

5.Організаційні.

По п’ятому питанню порядку денного вирішили:

5.1.Затвердити дату проведення конференції 22 грудня 2017 року та порядок денний конференції:

1.Про проведення загальних зборів Товариства. Доповідає Віктор Ткаченко.

2.Звіт про роботу Товариства у 2017 році. Доповідає Віктор Ткаченко.

3.Звіт Ревізійної комісії. Доповідає Олег Проценко.

4.Вирішення фінансових питань. Доповідає Надія Сорокопуд.

5.Організаційні.

5.2.До 15 листопада подати пропозиції щодо нагородження земляків, які впродовж року внесли вагомий внесок у розвиток малої батьківщини.

З шостого питання порядку денного «Організаційні» Віктор Ткаченко поінформував про ситуацію в родині покійного Миколи Прокоповича Компанця та надання допомоги. Він зупинився на стані здоров’я Насті-онуки Миколи Прокоповича та потребу в матеріальній підтримці родини, а також про розмову з вдовою Галиною Іванівною та передбачувані заходи з організації допомоги сім’ї.

Дану інформацію прийняли до відома.

З шостого питання порядку денного розглянули проект листа-підтримки клопотання Національної спілки художників України про висунення кандидатур скульпторів-заслуженого художника України Олександру Юріївну Рубан та народного художника України Віктора Романовича Липовку, авторів пам’ятника поетесі Олені Телізі та її соратникам у місті Києві, на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Інформацію прийняли до відома та підтримали проект листа-підтримки клопотання Національної спілки художників України.

Також розглянули питання про звернення до Міністерства культури України щодо порушення клопотання про присвоєння звання «Заслужений журналіст України» Тетяні Павлівні Череп-Пероганич.

З цього приводу вирішили направити відповідне подання до Міністерства культури України.

Засідання Ради пройшло в теплій і дружній обстановці.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.