Розслідувачі Суспільного викрили російського офіцера, причетного до воєнного злочину у Ягідному на Чернігівщині

Понад рік журналісти редакції розслідувань Суспільного шукали російського офіцера з позивним «Кльон». Саме його жителі села Ягідного на Чернігівщині називають відповідальним за жорстоке поводження з цивільними — 366 людей 27 днів насильно утримували у шкільному підвалі, використовуючи як живий щит для захисту російського штабу командування армії. Журналісти, працюючи під легендою, змогли викрити цього офіцера та передати інформацію про нього СБУ.

Ім’я, фотографії та відео російського офіцера журналісти оприлюднили у документальному фільмі-розслідуванні «Кльон: знайти воєнного злочинця», прем’єра якого відбулася у національному телемарафоні «Єдині новини».

Фільм можна переглянути на YouTube за посиланням: https://m.youtube.com/watch?v=U2G6NyM_BSQ&fbclid=IwAR0yZ9_lainetghiTvCQ2Ykjfca1EeppOVE5MEXRmmBrctcmTgrhTOQITJc_aem_AWHCxIZC7-bM-BSgkrDAzS5AILGbHK525BV6xVbhkcwoUTMnI3xCj9WC0kFCX0olCMs#bottom-sheet
Як встановили під час розслідування, російський капітан з позивним «Кльон» досі воює проти України та наразі зі своїм підрозділом перебуває біля Кремінної на Луганщині. Журналістам також вдалося з ним поспілкуватися.

Воєнний злочин у Ягідному журналісти редакції розслідувань Суспільного почали розслідувати у липні 2022-го. У жовтні того року вийшов документальний фільм-розслідування «Щоденник вцілілої», в якому вони назвали російський військовий підрозділ, що утримував людей у шкільному підвалі у Ягідному, — 228 полк.

Проте встановити особу російського офіцера з позивним «Кльон» на той час не вдалося. Розслідування журналісти Суспільного відновили у червні 2023-го, коли отримали відеозапис з концерту російської співачки та пропагандистки Юлії Чічєріної біля Кремінної. Жителі Ягідного у військовому на відео впізнали «Кльона».

Використовуючи спершу програми штучного інтелекту, а потім працюючи під легендою та пишучи російським військовим, журналісти змогли з’ясувати ім’я «Кльона».

Процес пошуку та роботи редакція розслідувань показала у фільмі «Кльон: знайти воєнного злочинця».

Алла САДОВНИК, Суспільне

Опубліковано у Захист і підтримка України | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.