Сьогодення української Соборності

23 січня  під таким гаслом відбувся «круглий стіл» до Дня Соборності України в рамках координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді. 

Голова Чернігівської РДА Віктор Корж зупинився на значенні Соборності України для кожного жителя нашої країни, акцентував увагу на важливості єднання українців у складний для України час, окреслив проблемні питання нашого району.

Під час «круглого столу» голова Чернігівської районної організації ветеранів України Анатолій Скуратович презентував буклети, видані в рамках 95-річчя району, присвячені Героям Другої світової війни 1939-1945 років уродженцям Чернігівського району, Героям праці Чернігівського району та загиблим воїнам АТО (ООС) Чернігівського району. Слід зазначити, що партія буклетів про Героїв війни та праці уже надійшла у школи та заклади культури району.

Під час  «круглого столу» були презентовані листівки про загиблих учасників АТО (ООС) району, розроблені та випущені Чернігівською районною організацією ветеранів України.

Листівки містять біографічну інформацією з фотокартками про кожного загиблого учасника АТО (ООС).

Голова Чернігівської районної організації ветеранів АТО (ООС) Володимир Антоненко зазначив, що Андрія Мансурова та Сергія Нагорного знав особисто, з деякими бійцями спілкувався за кілька годин до їх загибелі. Нажаль, повернути назад нічого не можна, але повинні пам’ятати про своїх Героїв не тільки ми, а й наші діти.

Віктор Корж подякував ветеранській організації за проявлену ініціативу із виготовлення листівок. Він також зазначив, що по району налічується більше тисячі учасників АТО (ООС) на сході держави, і запропонував створити у кожній школі району куточки учасників АТО (ООС), щоб діти знали в обличчя героїв сьогодення.

Заступник голови вченої ради народної Академії українського козацтва, староста Собору Святої Катерини міста Чернігова Віктор Левченко розповів про значення надання автокефалії православній церкві України, отримання Томосу про автокефалію, яке відбулося 6 січня року та наголосив на важливості національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання, виховання на козацьких традиціях, підкреслив значення педагогів словами «Українську націю повинен творити український вчитель».

Під час зустрічі згадувались видатні постані минулого. Член районної спілки краєзнавців Ольга Сірик розповіла про свого земляка, уродженця села Шестовиця Пилипа Семеновича Морачевського, першого перекладача Нового Завіту українською мовою, а от про видатного земляка Василя Еллан-Блакитного – письменника, публіциста, громадсько-політичного діяча, уродженця  смт Михайло-Коцюбинське інформував краєзнавець Волерт Ярослав.

За матеріалами сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Чернігівської райдержадміністрації

Опубліковано у Вшанування пам'яті, Герої не вмирають, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Сьогодення української Соборності

  1. Анатолій Пінчук коментує:

    Добрий приклад для нашого ветеранського відділення, та й інших також.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.