Сьогодні – День ліквідатора аварії на ЧАЕС

14 грудня – в Україні відзначається  День ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС. 

За масштабом і наслідками аварію вважають катастрофою планетарного масштабу. Але в Указ Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 року № 945/2006 відповідні зміни не вносилися.

Ліквідували катастрофу найрізноманітніші за професією люди: пожежні, інженери-конструктори, будівельники, військовослужбовці, енергетики-атомники, навіть прості робітникиі та колгоспники, яких мобілізувало радянське керівництво, щоб усунути аварію. Ці люди, як мінімум 90000 чоловік, гасили пожежі, дезактивували приміщення та промислові майданчики, забруднені території навколо станції, проектували та будували «Укриття», готували і здійснювали післяаварійний пуск блоків ЧАЕС.

Саме 14 грудня в центральних виданнях Радянського Союзу з’явилося повідомлення ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР, що «саркофаг» над четвертим енергоблоком побудований.

Незважаючина те, що День ліквідатора досить складно назвати торжеством, самі ліквідатори, після всього, що вони пройшли, вважають цей день професійним святом. Традиційно, 14 грудня проходить досить багато різних пам’ятних заходів, які повинні нагадати нам про цю трагедію, і про героїв, які врятували мільйони життів, пожертвувавши своїми.

Серед чисельної армії ліквідаторів велика кількість наших земляків. Ми щиро вдячні всім ліквідаторам за їх жертовний подвиг!

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Присвяти | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.