Седнів Таємничий. Мандрівки підземеллями пам’яток

Чернігівщина знана своєю культурою, пам’ятками, легендами та народними героями. Вона завжди вабить своєю таємничістю і загадковістю. «Седнів Таємничий. Мандрівки підземеллями пам’яток» – відеофільм, створений співробітниками Садиби родини Лизогубів та представниками молодіжного відділення ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво». Презентували стрічку 11 жовтня у Чернігівському обласному історичному музеї імені Василя Тарновського.

Земляцьку делегацію очолив голова Ради Товвриства Віктор Ткаченко. На зустріч також прибули: виконавчий директор Товариства, заступниця голови Ради Тетяна Літошко, керівник Бобровицького відділення Андрій Пінчук, молодіжного – Валерій Демченко та заступник керівника Чернігівського відділення Андрій Курданов.

У вітальному слові Віктор Вікторович підкреслив багаторічну плідну співпрацю Чернігівськрго земляцтва та обласного музею, зокрема і його філії – Садиби родини Лизогубів. Він зазначив, що у доробку вже не один десяток успішних спільно реалізованих проектів і висловив тверде переконання – така співпраця на культурній, історичній та дослідницькій нивах продовжуватиметься. Саме завдяки створенню таких історичних і художніх матеріалів про культурну спадщину Чернігівщини ми зберігаємо її для нащадків.

Трохи згодом відеострічку презентували й у самому Седневі. Місцеві мешканці були надзвичайно раді та схвильовані такому подарунку. І після презентації ще довго обговорювали побачений матеріал, ділилися своїми спогадами, переказами про Седнівські ходи і підземелля та пов’язані з ними міфи та легенди.

Валерій ДЕМЧЕНКО

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва, На Чернігівщині | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.