Слався край Григорія Верьовки

Дзвінко виспівували у день народження славного земляка самодіяльні аматори Березнянского селищного Будинку культури під музичний супровід Олександра Лукаша. 

Кожного року в кінці грудня широко відкриті двері Березнянського історико-краєзнавчого музею імені Г. Г. Верьовки для тих, хто знає, поважає, цінує та вшановує пам’ять про  відомого композитора Григорія Гурійовича Верьовки.

Для мене особисто це вже, мабуть, стало традицією бути присутньою на таких культурних заходах, які підтримує заступник голови Ради, керівник нашого Сосницького відділення земляцтва Олексій Орєхович, та передавати вітання з краю Сина зачарованої Десни – Олександра Петровича Довженка. Завжди дивуюся та пишаюся тим, з якою теплотою та пошаною ставляться до пам’яті видатного земляка різні покоління цього куточка малої батьківщини, як вони возвеличують постать композитора, який прославив їхній рідний край, тобто Менщину.

Цьогоріч, як і завжди, зібралися небайдужі відсвяткувати день народження Григорія Гур’євча в одній з експозиційних зал музею, де розповідається про життєвий та творчий шлях митця. Присутніх привітали: директор музею Оксана Григорівна Кремізон; селищний голова Ольга Вікторівна Романченко; начальник відділу культури і туризму Менської райдержадміністрації Олександр Петрович Карпенко. Були вручені почесні грамоти молодшому науковому працівнику музею Галині Дмитрівні Задохіній, методисту Березнянського селищного Будинку культури Надії Федорівні Якимчук, депутату обласної ради, директору селищного Будинку культури Василю Миколайовичу Леоненку (до речі, день народження якого теж 26 грудня, як і Григорія Верьовки) – саме тим, хто з найбільшим ентузіазмом робить все для того, щоб пам’ять про відомого земляка не згасала, а лише  примножувалася з кожним днем.

Свої музичні та танцювальні номери глядачам подарували аматори сцени місцевого Будинку культури, викладачі та вихованці Березнянської школи мистецтв, яка символічно носить ім’я Григорія Верьовки.

Звичайно, як же ж в цей день без пісні, в якій так кохалися наші земляки, яка полонила їхні серця на все життя та прославила на всенький світ.

Валентина МОВЧАН

Фото автора

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.