Справжнє свято любові відбулося

Багато років дружньої співпраці об’єднують Прилуцьке відділення Чернігівське земляцтво з Прилуцьким дитячим будинком «Надія».

Задовго до Міжнародного дня захисту дітей щороку Прилуцьке відділення починає готуватися до поїздки в Прилуки з благодійною місією. Адже у малечі повинно бути щасливе дитинство! За це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей є  найголовнішим  нашим обов’язком. Саме це зрозуміли ми за майже 20-ти річний досвід спільної роботи з дитячим будинком.

Основними кураторами напряму опіки дітей у Прилуцькому відділенні Чернігівського земляцтва є Євгенія Анатоліївна Макаренко та Олег Григорович Шекера. Вони об’єднують зусилля небайдужих до благодійних поїздок земляків.

Олег Шекера –  доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, очолює Інститут сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти (НМАПО) імені Платона Шупика. Він проводить грандіозну роботу серед усіх небайдужих до долі та здоров’я дітей співробітників НМАПО  імені Платона Шупика: залучає найкращих спеціалістів педіатрії України для проведення медичних обстежень хворих діток з метою виявлення медикаментозних показань і надання прогнозів у лікуванні. Представники медакадемії активно допомагають у медичній, психолого-педагогічній і соціальній реабілітації, яка проводиться в закладі. Їхня діяльність покликана  пристосувати дитину з особливостями до сучасних умов життєвого середовища, допомогти дитині з обмеженими можливостями відчути себе рівною в дитячому колективі, досягти соціальної інтеграції.

Цього року на  звернення Олега Григоровича до благодійності з бажанням допомогти дітлахам приєдналися співробітники Інституту стоматології НМАПО імені Платона Шупика. Директор інституту Олена Миколаївна Дорошенко – доктор медичних наук, професор, голова вченої ради виступила ініціатором цієї справи.

Свято здоров’я – «Щоб зубки були здорові!» організували та провели для вихованців будинку дитини «Надія» 10 травня 2019 року. Разом з директором інституту Оленою Дорошенко заклад відвідали професор Павло Вікторович Леоненко, доценти Ірина Олександрівна Трубка та Світлана Миколаївна Клочан, асистент кафедри Ірина Василівна Гостєва, викладач Світлана Василівна Хлєбас, аспіранти кафедри терапевтичної стоматології, лікарі-інтерни, лікарі циклу спеціалізації з ортодонтії, представник компанії «Colgate-Palmolive» Україна Альона Захаркевич. Лікарі розповіли діткам про необхідність берегти зубки, надали малюкам поради щодо догляду за ними. Діти спілкувалися з гостями, веселились, розмальовували тематичні плакати, ласували фруктами. Кожна дитина отримала в подарунок м’яку іграшку, тюбик із зубною пастою та щіточку. Справжне свято відбулось! Велике задоволення від нього отримали не тільки малюки, а також всі, хто до нього долучився.

Олег Шекера  разом з заступником голови Прилуцького відділення Миколою Павловичем Гордієнком, відвідали «Надію» 26 травня цього року. Вони поздоровили малюків і співробітників дитячого будинку з наступаючим Міжнародним днем дитини, побажали всього найкращого та передали до закладу величезні коробки з подарунками і ласощами,  багато іграшок, одягу, а також потрібних для побуту речей, які придбали на  кошти, зібрані працівниками та студентами академії.

Євгенія Макаренко – професор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка,  куратор «Молодіжної фундації  ЮНЕСКО».  Саме вона згуртовує до поїздок студентів і аспірантів  Інституту міжнародних відносин, які вже понад 18 років поспіль піклуються  будинком дитини в Прилуках. Для підтримки Прилуцького обласного будинку дитини «Надія» вже другий рік  Інститут міжнародних відносин  проводить благодійний бал. Цього року він відбувся 16 травня. Долучитися до благодійності в цей день  змогли присутні на ньому представники дипломатичних місій Аргентини, Болгарії, Індонезії, Азербайджану, Кувейту, Хорватії, В’єтнаму та співробітники Місії ООН в Україні. Благодійний бал зібрав немалі кошти, що були витрачені на придбання меблів для дитячих кімнат, постільної білизни та простирадл для малечі, подарунків, фруктів, солодощів, які були передані до дитячого будинку 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей. Чудову виставу підготували маленькі вихованці. З сонячним настроєм в ошатно прибраній вишиванками та рушниками просторій залі розпочали концертну програму талановиті малята. На святі звучали пісні про рідну Україну, про літо, сонце, дружбу, які супроводжувались запальними таночками. Цього разу концерт було присвячено українській вишиванці. Було весело і яскраво, лунав веселий дитячий сміх. Особливо серця присутніх зачепила пісенька «Молитва за маму» у виконанні 6-річного вихованця будинку Юри: «…стану на колінця, ручки я складу, у молитві Бога попрошу: я благаю, Боже, Боже дорогий, дай здоров’я, щастя матінці моїй…».  Здавалося що немає ніяких проблем, хвороб і сирітства, а дітки тут справді щасливі. Слово надали гостям.

Від імені Прилуцького відділення земляцтва Євгенія Макаренко привітала діточок, колектив і керівника закладу Надію Іванівну Ющенко зі святом та побажала всім здоров’я та добра. Після вистави гості спілкувалися з дітками на ігровому та фізкультурному майданчиках, в групових приміщеннях. Свято завершилось виступом Надії Ющенко, яка говорила про людяність і великодушність, як давніх друзів, так і тих, хто вперше побував у дитячому будинку «Надія». Вона подякувала колективу за нелегку працю, з особливою ніжністю та любов’ю говорила про своїх вихованців, щиро обіймала та дарувала кожному поцілунок. На згадку про себе діти подарували всім присутнім паперові сердечка, які виготовили власноруч.

Справжнє свято любові, ласки та турботи про дітей  відбулось!

Людмила ТИМОФІЄВА

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.