Столтенберг назвав Китай помічником російської агресії

У середу, 10 липня, у Вашингтоні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провів прес-конференцію. Особливу увагу під час зустрічі з журналістами глава альянсу приділив питанням подальшого зміцнення оборонного потенціалу НАТО та всебічної допомоги Україні, що продовжує боротьбу з агресією Росії.

Столтенберг із задоволенням зазначив, що сьогодні більшість країн альянсу почали витрачати на оборону 2% свого національного бюджету.

Глава НАТО ще раз нагадав, що якщо Україна програє війну, то це не принесе миру, це принесе російську окупацію. Тому, заявив Столтенберг, альянс підтримуватиме Україну і добиватиметься справедливого миру для цієї країни, яка зазнала агресії.

Столтенберг назвав Китай «пособником» і навіть «помічником» російської агресії, оскільки Пекін надає військово-технічну допомогу Москві, що дозволяє Кремлю так довго вести цю війну. Столтенберг сказав, що країни НАТО надіслали чіткий сигнал Китаю про те, що така роль Пекіна у цій війні є неприпустимою.

«Я думаю, що сигнал, надісланий НАТО з цього саміту, дуже сильний і дуже ясний, і ми чітко визначаємо відповідальність Китаю, коли йдеться про його сприяння війні з Росією», — наголосив генеральний секретар альянсу.

Глава НАТО заявив, відповідаючи на запитання преси, що якщо Китай розпочне постачання не лише технічного обладнання, а й безпосередньо зброї та військової техніки Росії, то це викличе велике занепокоєння на Заході. Столтенберг дав зрозуміти, що можуть бути вжиті певні санкції щодо Китаю, що завдасть йому зокрема репутаційної шкоди.

Відповідаючи на запитання преси про те, як може змінитися роль США в альянсі після президентських виборів у листопаді цього року, Столтенберг висловив упевненість у тому, що Сполучені Штати продовжать відігравати лідируючу роль в альянсі в майбутньому, оскільки це відповідає національним інтересам цієї країни. Крім того, наголосив Столтенберг, його зустрічі у Вашингтоні в рамках цьогорічного саміту з провідними американськими законодавцями ще раз переконали його в тому, що у США існує сильна двопартійна підтримка НАТО та підтримка України.

Столтенберг назвав НАТО найуспішнішим військовим альянсом в історії. Він ще раз наголосив, що альянс націлений на те, щоб у майбутньому Україна стала членом альянсу.

Раніше, в середу, глава альянсу Єнс Столтенберг заявив, що лідери НАТО узгодять пакет допомоги Україні, до якого увійде створення центру командування в Німеччині, двосторонні угоди з безпеки з країнами-союзниками, новий пакет військової підтримки та робота над оперативною сумісністю.

Російська служба «Голосу Америки» вела пряму трансляцію прес-конференції Йєнса Столтенберга із синхронним перекладом російською мовою.

Російська служба «Голосу Америки»

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.