Стоп війні!

26 квітня на Цитаделі Батуринської фортеці Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» зібралися мешканці та гості міста, щоб підтримати старт «Ходи-велопробігу «СТОП ВІЙНІ» («STOPWAR»). Це безпрецедентна всесвітня акція народної дипломатії, мета якої  підняти нації та народи світу,  щоб  зупинити війну. Організатори акції — Микола Файдун і Василь Любарець.

Ранок на Цитаделі розпочався службою у церкві Воскресіння Господнього, яку відслужив отець Роман (Кривко).

70735B07

Офіційна частина заходу відбулася біля підніжжя Пам’ятника жертвам Батуринської трагедії. Громада підхопила Державний Гімн України, заспіваний народним фольклорно-обрядовим ансамблем Батуринського будинку культури «Козацька душа», схилила голову у скорботі за загиблими у 1708 році батуринцями, Героями Майдану, воїнами, які віддали свої життя за незалежність України на східних її рубежах.

DC8CE17D

56EFE7FB

Далі у своєму виступі співорганізатор акції Василь Любарець згадав буремний 2014-й, закликав всіх молитися за мир в Україні, розповів про суть акції-велопробігу. За півроку акція пройде через 37 столиць Європи, дві столиці Північної Америки (Вашингтон, Оттава), столиці 3-х герцогств Великобританії, 29-ти штатів і двох округів США, та семи провінцій Канади, також, в історичних містах та ділових центрах, як то: Люблін, Гданськ, Мюнхен, Страсбург, Гаага, Стамбул, Нью-Йорк, Філадельфія, Чикаго, Солт-Лейк-Сіті, Сан-Франциско, Торонто. Всього учасники акції запланували пройти понад 40 000 кілометрів, через більше ніж 200 населених пунктів країн світу. В кожному із міст громадам буде вручено «Послання до громадян та націй і народів світу», а також резолюцію-звернення до народу Російської Федерації, зібрано підписи на підтримку миру, проти загрози світової війни, яка нависла над світом.

Батуринський міський голова Леонід Душа у своєму виступі підтримав Василя Любарця, вручив йому символічну булаву, а юна батуринка Катерина Огієвська-запашний батуринський коровай та слова гостинності від імені батуринської громади.

844C521B

692AA1EC

Василь Любарець у відповідь передав на пам’ять громаді в особі її голови Сертифікат №1, в якому йдеться, що «26 квітня 2015 року з козацької столиці Батурина розпочала свій рух безпрецендентна акція народної дипломатії через всю Україну та столиці Європи і Північної Америки». Тужливо-пророчо зазвучали слова пісні, яка стала гімном і символом Батурина «Чого тобі, Сейме в туманах не спиться?..». Отець Роман благословив «послів миру», окропивши їх освяченою батуринською водою.

2BBB5D4C

Злетіли в ясне весняне небо білосніжні голуби, випущені юними батуринцями.

BF4D276A

А далі, в ознаменування початку доброї справи і з щирою вірою в Україну присутні посадили на території Цитаделі три саджанці дуба. Особливо старанно і відповідально працювали діти. Тож ми щиро віримо, що під кроною цього велетня у мирі зростатимуть нові покоління патріотів.

CA5FAB39

CFB294BE

Щасливої путі і до нових зустрічей у Батурині!

71FC5337

Наталія СЕРДЮК, завідувач відділом науково-просвітницької роботи НІКЗ «Гетьманська столиця»

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.