Святкували день народження музею

19 липня цього року в Іржавецькому музеї-садибі Левка Ревуцького, що на Ічнянщині відбулася урочиста подія з нагоди 25-ї річниці з дня відкриття музею та пам’ятника композитора. На свято приїхали гості з Києва, Чернігова, Ічні, навколишніх сіл. Серед гостей були ті, які приймали безпосередньо участь у відбудові та відкритті музею – письменник і кінорежисер, заслужений працівник культури України Станіслав Маринчик, фотокореспондент Ічнянської районної газети «Трудова слава» Микола Смілик, колишній секретар парторганізації місцевого колгоспу Павло Киричок. Вони ділилися спогадами про те, як не просто і не легко було впорядковувати садибу композитора та ділилися труднощами, які довелося долати в різних інстанціях. Згадали й тих, хто створював музей, але, на жаль, уже відійшли у вічність – тодішній голова колгоспу імені Жовтневої революції Анатолій Яцела, краєзнавець Іван Дейнека, сільський голова Людмила Кузнецова.

1875882

Багато подарунків привезли гості. Вони стануть новими експонатами та поповнять колекцію музею. Кандидат мистецтвознавства киянка Валентина Кузик передала музею унікальні речі. Це світлини родини Ревуцьких, диплом лауреата премії імені Тараса Шевченка на ім’я Левка Ревуцького, привітання від Спілки художників України з урядовою нагородою – орденом Леніна. Та найціннішим подарунком є аркуш рукопису Максима Рильського з віршем-присвятою Левкові Ревуцькому та автографом поета.

Директор Чернігівського музичного училища імені Левка Ревуцького, заслужений діяч мистецтв України Володимир Суховерський подарував буклети училища, зокрема, музея-кімнати відомого композитора, світлини, диски з музичними творами у виконанні капели бандуристів ім. Остапа Вересая, афішу фортепіанного концерту.

Письменник і кінорежисер Станіслав Маринчик подарував газету «Деснянська правда» у якій до 125-річчя від дня народження Левка Ревуцького він оприлюднив літературний портрет композитора «Божої людини. Божа музика» та диск із записами 16 романсів і пісень на його вірші.

Фотокореспондент районної газети «Трудова слава» Микола Смілик передав музею світлини, на яких зафіксовані події 25-річної давності, присвячені відкриттю музею.

Своє музичне вітання подарували гості з Чернігова. У виконанні дуету бандуристок «Червона ружа», студентів Чернігівського музичного училища імені Левка Ревуцького Віри Павленок та Вероніки Колеснікової (керівник – заслужений працівнику культури України, хормейстер капели бандуристів імені Остапа Вересая Микола Борщ) прозвучали українські народні пісні в обробці композитора.

Учениця Іржавецької загальноосвітньої школи імені Левка Ревуцького Ярослава Романенко виконала пісні «За любов і волю», «Журавлина доля», «Радуйся, земле моя».

Левко Ревуцький любив народну пісню. У нього понад 120 обробок українських народних пісень. Багато з них було записано в Іржавці. Тому й на святі звучали багато творів в обробці Левка Ревуцького у виконанні групи учасників Іржавецького народного ансамблю української народної пісні під керівництвом Майї Киричок звучали пісні, які виконували Лідія Крутько, Лідія Носко, Любов Сирота, Ольга Сирота, Ольга Шило, а Олександр Сирота акомпанував на баяні, зокрема: «Ой на горі, на горі та й женці жнуть», «Ой піду я на базар» та інші.

З великим задоволенням слухали присутні інші пісні у виконанні цього колективу – «Поліський край», «Молитва за Україну» та інші. Дует у складі Євгена Шолудька, сина хрещеника Софії Андріївни Ревуцької – дружини композитора – та Майї Киричок виконали пісню «Їхав козак за Дунай» в обробці Левка Миколайовича. А ще Євген Шолудько порадував присутніх чудовою піснею «Іченька» композитора Геннадія Володько на слова Станіслава Маринчика.

Кожен, хто переступає поріг музею-садиби, серцем долучається до високого світу української культури, не залишається байдужим до прекрасної музики великого митця.

Людмила ОСАДЧА, директор музею-садиби Л.М. Ревуцького у с. Іржавець

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.